Rezultate te kerkimit per termin: +Print

Meta: total 1000 / total_found 9566 / time 0.003 / keyword[0] print / docs[0] 9566 / hits[0] 9680 /
Ema Andrea rikthen historinë tronditëse të një gruaje (Foto)
  • 2019-03-16

Ema Andrea rikthen historinë tronditëse të një gruaje (Foto)

Historia tronditëse e një gruaje, që lë të ikë të bijën drejt vdekjes pa mundur të bëjë asgjë, do të ringjitet sërish në skenën e Teatrit të Metropolit më datat 21 deri në 31 mars, për të vijuar dhe ditët e para të prillit deri më dt. 6 ora 19.00. Natën ma, vepra e shkruar n

No Pic available
  • 2018-09-25

Akuzat e PS-së për kunatin, Basha: Shpifje! Rama: Parti gjobëvënëse!

Pas akuzave të Partisë Socialiste ndaj kunatit të kryetarit të PD-së Lulzim Basha, për zotërimin e disa kompanive marketingu, ka reaguar edhe ky i fundit. Nëpërmjet një postimi në Twitter, Basha i cilëson këto akuza si propagandë të Ramës. Sipas Bashës, kjo është shpifje nga shë

No Pic available
  • 2018-09-04

LIBRI DHE LEXONJËSI

(E shkruara qëndron, fjalët i merr era) Bajram Peçi* Nga papirusi egjyptian te pergamena e Azisë së Vogël; prej pergamenës lëkurë e deri te letra, janë disa mijë vjet histori njerëzore. Po, prej fillimit të shek. XIII, kur letra, prej Lindjes së Largët hyri në Europë, e deri te brak

Ministria e Brendshme: Ska raport të CIA-s për Shqipërinë, ja e vërteta
  • 2018-08-20

Ministria e Brendshme: Ska raport të CIA-s për Shqipërinë, ja e vërteta

CIA amerikane publikoi sot raportin për rajonin duke nxjerrë në pah problematikat kryesore për secilin vend, me Shqipërinë që ngec në luftën kundër trafikut të drogës dhe pastrimit të parave. Konstatimet e raportit në fjalë i komentoi edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, du

E vërteta e fotos së Enverit në sfond të Stalinit në Kongresin komunist
  • 2017-11-02

E vërteta e fotos së Enverit në sfond të Stalinit në Kongresin komunist

Nga Kiço Mustaqi Gazetari dhe studiuesi Kastriot Dervishi ka publikuar një foto, që ai e konsideron foto-montazh të vitit 1952, si dhe që nuk u botua kurrë. 1. Fotoja, që studiuesi dhe gazetari Kastriot Dervishi e konsideron foto-montazh të vitit 1952, si dhe që nuk u botua kurrë. Sipa

No Pic available
  • 2017-10-30

Iljazaj: Fushatat elektorale nuk bazohen më mbi programe por batuta

Pedagogu i UET-së, Ervis Iljazaj i ftuar në Tonight Ilva Tare, thotë se falë mediave sociale, politikanët nuk bëjnë më fushata elektorale me programe, por me batuta. Iljazaj: Hapësira publike ka qenë racionale me tv, gazetat print. Tashmë, hapësira publike është kthyer në hapësirën

Ekskluzive/ Lamtumira e Lorik Canës: Pse zgjodha ndeshjen ndaj Italisë
  • 2017-10-08

Ekskluzive/ Lamtumira e Lorik Canës: Pse zgjodha ndeshjen ndaj Italisë

Një jetë në futboll një jetë për Kombëtaren Legjendat që kanë bërë historinë e futbollit janë të shumtë dhe kanë pak a shumë të njëjtat karakteristika: Kanë mbetur në zemrat e tifozëve, janë shkaktarë të emocioneve të forta, të rrahjeve të shpeshta të zemrës, të brohor