Rezultate te kerkimit per termin: +Prishja

Meta: total 1000 / total_found 3577 / time 0.017 / keyword[0] prishja / docs[0] 3577 / hits[0] 4157 /
Protesta/ Lihet në burg ish-kreu i policisë Bashkiake, Florenc Hoxha
  • 2019-04-04

Protesta/ Lihet në burg ish-kreu i policisë Bashkiake, Florenc Hoxha

Gjykata e Apelit ka caktuar masën e arrestit për protestuesit e shoqëruar në protestën e opozitës më 16 mars. Mësohet se janë lënë ne burg ish-kreu i Policisë Bashkiake, Florenc Hoxha, Mariglen Docin, Dorjan Protoduarin, Saimir Rexhepi, Agim Peposhi, Ferit Dankshi, Ilir Hamedani. Nd

Hëngri dru në protestë si i infiltruar, arrestohet për dhunë ndaj policisë (EMRI)
  • 2019-04-03

Hëngri dru në protestë si i infiltruar, arrestohet për dhunë ndaj policisë (EMRI)

Një 29-vjeçar nga Elbasani, i cili u bë kryefjala e protestës së sotme të opozitës, pasi u rrah me grushta dhe shkelma nga protestuesit e PD dhe LSI, çuditërisht është arrestuar nga policia si dhunues i Uniformave Blu Sipas policisë, ka shërbyer video e publikuar nga ish-kryeministri Sa

No Pic available
  • 2019-04-02

Enrico Cuccia, mendja financës italiane me origjinë shqiptare

Lindi në Romë më 24 nëntor 1907 nga prindër siçilianë. Familja e të atit ishte me origjinë arbëreshe nga Ora e Shqiptarëve dhe Mexojuzoja. Pas diplomimit në drejtësi hyn në Iri, i dislokuar pranë selisë së Londrës. Detyra e parë me rëndësi është në Bankën e Italisë (marrja

Procedim penal për Gaz Bardhin, organizoi protestën e dhunshme
  • 2019-03-29

Procedim penal për Gaz Bardhin, organizoi protestën e dhunshme

Shtatë persona janë arrestuar nga policia e Tiranës dhe 28 janë proceduar penalisht në total, pas protestës së djeshme të opozitës para Parlamentit dhe Ministrisë së Brendshme. Policia e Tiranës nën drejtimin e Prokurorisë së Tiranës ka arrestuar 7 persona për veprime të dhunshme m

Protesta e opozitës, lihen në burg 3 nga 6 të arrestuarit
  • 2019-03-24

Protesta e opozitës, lihen në burg 3 nga 6 të arrestuarit

Kanë dalë sot para Gjykatës së Tiranës për tu njohur me masën e sigurisë, gjashtë të arrestuarit pas protestës së të enjtes që lamë të organizuar nga opozita, para Parlamentit. Gjykata ka vendosur të lërë në qeli, Dorian Protoduarin 31 vjeç nga Tirana, Emiljan Mustafën 26 vjeç

Protesta e opozitës/ Arrestime e procedime, mes 29 personave edhe nr.2 i PD
  • 2019-03-22

Protesta e opozitës/ Arrestime e procedime, mes 29 personave edhe nr.2 i PD

Policia e Tiranës nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë ka arrestuar 6 shtetas, për veprime të dhunshme mbi institucionet Kushtetuese, mbi Policinë dhe për shkatërrimin e pronës gjatë zhvillimit të protestës së opozitës nga Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste

Përleshje me armë mes klientit dhe pronarit të lokalit, ndërhyn policia
  • 2019-03-19

Përleshje me armë mes klientit dhe pronarit të lokalit, ndërhyn policia

Ndërhyrja në kohë e Policisë parandalon një konflikt për motive të dobëta  midis menaxherit të një lokali dhe klientit,  ku është  përdorur  edhe arma e zjarrit. Arrestohet në flagrancë nga Policia një 41 vjeçar, i cili ka qëlluar me armë zjarri në ajër dhe në momentin që