Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtin

Meta: total 1000 / total_found 51331 / time 0.021 / keyword[0] prishtin / docs[0] 51331 / hits[0] 93960 /
HOME FITON BAFTA-N, ARRITJE HISTORIKE PËR KOSOVËN
  • 2017-02-13

HOME FITON BAFTA-N, ARRITJE HISTORIKE PËR KOSOVËN

Filmi i shkurtër Home është produksioni i parë kosovar që fiton çmimin prestigjioz BAFTA në kategorinë e filmave të shkurtë. Ceremonia e edicionit të 70-të të BAFTA u mbajt në Royal Albert Hall në Londër ndërsa të pranishëm ishin regjisori dhe skenaristi i Home Daniel Mulloy, prod

No Pic available
  • 2017-02-12

Amerika mbetet në Ballkan, ska marrëveshje me Rusinë

“Politika amerikane është e bazuar në interesat amerikane dhe tek vlerat amerikane. E, ato interesa dhe ato vlera mbijetojnë, nuk do të ndryshojë me çdo ndryshim të administratës në Washington”, thotë drejtori i Zyrës për Evropën Juglindore në Departamentin amerikan të Sh

No Pic available
  • 2017-02-12

Kurti: Nëse ushtria do ishte me tender, qeveria do e kishte bërë me kohë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se deputetët e Listës Serbe, të ndikuar nga Beogradi, po pengojnë proçesin e transformimit të FSK-së në një ushtrisë të mirëfilltë. I ftuar në Ora News, Kurti kritika shfaqi edhe ndaj qeverisë së Kosovës, kur tha se nëse ushtr

No Pic available
  • 2017-02-12

Albin Kurti: Muri i Mitrovicës perde që fsheh skenare të rrezikshme

Perde e një skene pas të cilës fshihen skenare të rrezikshme. Kështu e cilëson deputeti i Vetëvendosjes Albin Kurti, murin e shembur të Mitrovicës. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në RTV Ora News, Kurti ngre shqetësimin për mosçarmatosjen e strukturave të Serbisë. Kurti: Mitrovic

No Pic available
  • 2017-02-12

Politika e SHBA ndaj Ballkanit ska ndryshuar në 25 vjet, ska arsye pse të ndryshojë tani

Drejtori i Zyrës për Evropën Juglindore në Departamentin amerikan të shtetit, Matthew Palmer, ka deklaruar se procesin e normalizimit të raporteve ndërmjet Beogradit e Prishtinës, Shtetet e Bashkuara e trajtojnë si proces të ndarë nga pranimi i pavarësisë së Kosovës. Mendoj se normali

No Pic available
  • 2017-02-10

Arrestohet për mashtrim një zyrtar i lartë i Qeverisë së Kosovës

Policia e Kosovës ka arrestuar, në Prishtinë, dy persona njëri nga të cilët thuhet të jetë zyrtar i lartë në Qeverinë e Kosovës dhe tjetri djali i tij. Lajmin për Radion Evropa e Lirë, e ka konfirmuar kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Imer Beka. Beka tha se i arres

No Pic available
  • 2017-02-09

Deputetja e Vetëvendosjes arrestohet për armëmbajtje pa leje

Polica e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar deputeten e lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti në bazë të një urdhërarresti të lëshuar nga organet e drejtësisë. Dërguti është arrestuar për shkak të mbajtjes në pronësi ose posedim të paautorizuar të armëve. Ajo është ar