Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtinn

Meta: total 43 / total_found 43 / time 0.000 / keyword[0] prishtinn / docs[0] 43 / hits[0] 56 /
Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë
  • 2016-08-02

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë

Reportazh/Një udhëtim në sinagogat hebreje në qytetet shqiptare nga Saranda deri në Berat Bregdeti i Sarandës Nga Esther Hecht, Hadassahmagazine Vendi m misterioz n Evrop, Shqipëria, sht nj vend i ekstremeve dramatike. I ndar nga Evropa perëndimore pr dekada me radh nn sundimin e diktatorit

Hasani: Partitë po e keqpërdorin vullnetin e rinisë
  • 2014-05-27

Hasani: Partitë po e keqpërdorin vullnetin e rinisë

Prishtinnë, 27 maj - Udhëheqësi i Këshillit të Rinisë Evropiane të Kosovës, Avdullah Hasani ka vlerësuar se partitë politike po e keqpërdorin sinqeritetin e të rinjve dhe dëshirën e tyre për të ndryshuar qasjen dhe m&eum

No Pic available
  • 2013-07-15

Kur Shqipëria konsiderohej si një atdhe i mundshëm për hebrenjtë

Reportazh/Një udhëtim në sinagogat hebreje në qytetet shqiptare nga Saranda deri në Berat Shkruar nga Esther Hecht, Hadassahmagazine Vendi m misterioz n Evrop, Shqipëria, sht nj vend i ekstremeve dramatike. I ndar nga Evropa perëndimore pr dekada me radh nn sundimin e diktatorit Enver Hoxha,

Deniau: Plani Ahtisari, autonomi për serbët
  • 2011-10-31

Deniau: Plani Ahtisari, autonomi për serbët

Ambasadori i Francës në Beograd François-Xavier Deniau, është shprehur për mediat serbe shumë optimist për nisjen e dialogut për integrimin e Serbisë në BE, sipas tij koha se kur do të nisin bisedimet mes Serbisë dhe BE-së varet nga marrëdhënia që Beogradi do të krijojë me Prishti

Beograd, Hague: Tërhiqni rezolutën për Kosovën
  • 2010-09-01

Beograd, Hague: Tërhiqni rezolutën për Kosovën

Ministri I Punve t Jashtme t Britanis s Madhe, Uilliam Hague e ka filluar vizitn e tij zyrtare n Beograd me nj takim q ka zhvilluar me Presidentin e Serbis, Boris Tadi. Hag pritet t konsultohet me zyrtart Serb pr ndryshime t mundshme t project rezoluts mbi Kosovn, q Serbia ka dorzuar n Asamblen e Pr

No Pic available
  • 2010-08-31

Sekretarja Klinton, letër Shkupit për rezolutën serbe

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hilari Klinton, i ka drguar nj letr Maqedonis n lidhje me projektrezolutn serbe kundr Kosovs Pr diplomacin ndrkombtare, qndrimi i shteteve ballkanike, fqinj me Kosovn, vlersohet i rndsishm n lidhje me projektrezolutn serbe, q do t paraqitet n Kombet e Bashkuara. Sipa

No Pic available
  • 2010-08-30

Abramoviç: Nuk ka më biseda për statusin e Kosovës

Diplomati veteran amerikan komenton pr mediat serbe zhvillimet e fundit E vetmja zgjidhje q do t mund t sillte nj “dit t re” n Ballkan, sht ajo q Serbia t respektoj realitetin e ri, se Kosova sht nj shtet i pavarur, dhe nga kjo gj do t varet edhe progresi i vet ktij vendi, deklaroi midi