Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtina

Meta: total 1000 / total_found 13835 / time 0.006 / keyword[0] prishtina / docs[0] 13835 / hits[0] 20399 /
Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut
  • 2019-03-25

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut

Majlinda Bregu, ish-ministrja e Integrimit, aktualisht në rolin e  Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka treguar për jetën e saj personale në emisionin My Living në Vizion Plus.   Bregu ka treguar rreth jetesës së re në Sarajevë dhe qëndrimin lar

Ndizet Shkodra, Plisat dhe TKZ sfidojnë Turqinë me valle e flakadanë (VIDEO)
  • 2019-03-22

Ndizet Shkodra, Plisat dhe TKZ sfidojnë Turqinë me valle e flakadanë (VIDEO)

Shqipëria do të tentojë të nisë me këmbën e mbarë eliminatoret e Europianit 2020 përballë Turqisë në Loro Boriçi dhe armën e saj më të fortë padyshim që do të ketë armatën e tifozëve. Tifogrupet nga të gjitha trevat shqiptare kanë nisur festën në Shkodër dy orë përpara n

Lista e Dardanëve, për ndeshjet me Danimarkën dhe Bullgarinë
  • 2019-03-12

Lista e Dardanëve, për ndeshjet me Danimarkën dhe Bullgarinë

24 ushtarë të thirrur nën armë nga gjenerali Berndard Challandes për dy ndeshjet e Kosovës në muajin mars, me Danimarkën në miqësore dhe Bullgarinë në eliminatoret e Euro 2020. Florent Hasani, Bersant Celina e Bernard Berisha janë 3 futbollistët e rinj të ftuar nga trajneri Challandes

Vrasja e ish-kryeministrit shqiptar, për motive hakmarrjeje
  • 2019-02-19

Vrasja e ish-kryeministrit shqiptar, për motive hakmarrjeje

Nga: Aurenc Bebja  Le Matin ka botuar, të martën e 15 gushtit 1933, në faqen n°3, një shkrim që pasqyron vrasjen e Hasan Prishtinës në Selanik. Në artikull shkruhet se motivi i vrasjes ka qenë hakmarrja. Vrasja në Selanik e një ish-ministri shqiptar Londër, 14 gusht. Telef. Matin. Rapo

Rrëfehet Majko: Studentët na trembën, për ndarjen e Kosovës vendos Prishtina
  • 2019-02-11

Rrëfehet Majko: Studentët na trembën, për ndarjen e Kosovës vendos Prishtina

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko ka dhënë sot një intervistë për Zërin e Amerikës në Uashington, duke folur për disa çështje të nxehta në Shqipëri dhe në rajon. Majko u pyet nga gazetarja për riformatimin që Edi Rama i bëri qeverisë gjatë Asamblesë së PS në dhjetor, duke m

Kujt partie i shërben në Shqipëri, Albin Kurti?!
  • 2019-02-04

Kujt partie i shërben në Shqipëri, Albin Kurti?!

Kujt partie i shërben në Shqipëri, Albin Kurti?! Protesta e studentëve ka pasur ditën e sotme një mbështetës më shumë, Albin Kurtin. Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, teksa zhvilloi këtë të hënë një bashkëbisedim me studentët e Fakultetit të Shkencave, u ka dhënë të

No Pic available
  • 2019-02-02

Nëse formohet Shqipëria e madhe, Serbia anekson veriun e Kosovës

Çfarëdo hapi i Kosovës drejt bashkimit me Shqipërinë, të cilin e ajo e mendon si zgjidhje të vetme për statusin e saj, do ta detyronte Serbinë ta aneksonte veriun Kosovës. Kjo do ta hapte çështjen e kufijve të Serbisë, do ta radikalizonte politikën brenda vendit dhe do të reflektohe