Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtine

Meta: total 1000 / total_found 9742 / time 0.004 / keyword[0] prishtine / docs[0] 9742 / hits[0] 11827 /
No Pic available
  • 2018-10-25

Nudot e bukura të Pashk Përvathit (FOTO)

Vështrime nudosh të bien në sy në ekspozitën Ndryshe të piktorit Pashk Përvathi, hapur në Muzeun Historik Kombëtar. Sensualiteti dhe thellësia me të cilën autori e ka trajtuar figurën femërore I bëjnë ato tërheqëse për publikun. Pashk Përvathi ka lindur në Manati të Lezhës, m

No Pic available
  • 2018-10-24

Nudot e bukura të Pashk Përvathit

Vështrime nudosh të bien në sy në ekspozitën Ndryshe të piktorit Pashk Përvathi, hapur në Muzeun Historik Kombëtar. Sensualiteti dhe thellësia me të cilën autori e ka trajtuar figurën femërore I bëjnë ato tërheqëse për publikun. Pashk Përvathi ka lindur në Manati të Lezhës, m

Kritika Thaçit për kufijtë, reagime të forta në Tiranë e Prishtinë
  • 2018-08-03

Kritika Thaçit për kufijtë, reagime të forta në Tiranë e Prishtinë

Deklaratat e presidentit të Kosovës për korrigjim kufijsh kanë provokuar reagim të fortë në Prishtine dhe Tirane. Është në fakt një maskim për këmbim territoresh. Kjo është një ide e vjetër që nga shpërbërja e Jugosllavisë dhe ka rrjedhur nga Akademia e Shkencave, shprehet publ

No Pic available
  • 2018-06-30

PriFEST këtë vit i dedikohet kinematografisë kosovare

Në edicionin e dhjetë jubilar, PriFest ka vendosur që fokusin ta drejtojë në kinematografinë e Kosovës. Për hapjen dhe mbylljen e festivalit, PriFest ka përzgjedhur dy filma nga Kosova, me qëllim që të vazhdojë promovimin edhe më të madh të krijimtarisë vendore. Edicioni i dhjetë

Aksident i frikshëm në Prishtinë, përplasen 4 automjete
  • 2017-10-31

Aksident i frikshëm në Prishtinë, përplasen 4 automjete

Një aksident zinxhir ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën B të Prishtinës, ku katër automjete u përplasën mes tyre. Mediat kosovare raportojnë se nga aksidenti ka edhe të lënduar. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, tha se në vendngjarje kanë shkuar forca të policisë

Debati për filmat e Enverit, flet Piro Milkani dhe Elvira Diamanti
  • 2017-03-20

Debati për filmat e Enverit, flet Piro Milkani dhe Elvira Diamanti

Piro Milkani: Ata që duan të ndalojnë këta filma, censurojnë jo tre, por 10 milionë shqiptarë Pasi u njoha me këtë letër, unë bëra dhe këtë bisedë të shkurtër me artistin e shquar Piro Milkani, i cili me sa lë të nënkuptohet, nuk ndihet fort i shqetësuar nga debati i hapur Zot

Fleckenstein i nxjerrin edhe një dashnore në Tiranë, ndërsa Berisha i vërsul Erlën e famshme, Arbana Xharrës
  • 2017-02-23

Fleckenstein i nxjerrin edhe një dashnore në Tiranë, ndërsa Berisha i vërsul Erlën e famshme, Arbana Xharrës

Knut Fleckenstein është njeriu më i urryer nga njerëzit pranë PD-së sot. Ndaj tij ka nisur një sulm frontal, pas talljes me Berishës dhe deklaratës së opozita duhet të kthehet në Kuvend. Fillimisht e nxorrën njeri të besuar të Sorosit. Ndërkohë, gazetari Basir Çollaku, i afërt