Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtines

Total: 2891
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.503Z

Universiteti i Prishtines, autonome

Qeveria e Kosoves vendosi dje qe prej janarit te vitit te ardhshem Universiteti i Prishtines te funksionoje si organizate buxhetore, me autonomi te plote financiare. Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci, tha se vendimi pritet te rris cilesine e punes ne UP dhe permiresimin e gjendjes se punonjesve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.591Z

Termet ne perendim te Prishtines

Nje termet i fuqise 2,5 shkalle Rihter, 3 balle sipas Merkalit, eshte ndier naten e kaluar ne Kosove, ne perendim te kryeqytetit, Prishtines. Instituti Sizmologjik i Kosoves ben te ditur se termeti ka rene ne ora 22:36, sipas kohes lokale dhe e ka pasur epiqendren 23 kilometra ne perendim te Prishti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.823Z

Stratford SHBA presione Prishtines

Agjencia gjeostrategjike amerikane Stratford deklaron se Shtetet e Bashkuara po rrisin presionet ndaj Prishtines zyrtare ne menyre qe ajo te filloje sa me shpejt dialogun me Beogradin. Sipas analistit te kesaj agjencie Marko Papic Uashingtoni nuk ka mbetur i kenaqur me idene e autorit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.229Z

Sejdiu: Prishtines i nevojitet ligji per kryeqytetin

Presidenti i Republikes se Kosoves, Fatmir Sejdiu dhe kryetari i Komunes se Prishtines, Isa Mustafa qendruan te dielen ne lagjen "Arberia", ku pane nga afer ecurine e punimeve ne unazes qendrore, qe eshte njeri nder investimet me te medha ne kryeqytet. Me kete rast, presidenti Sejdiu tha se eshte ke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.593Z

Nata eshte e Prishtines

Ne nje Kryeqytet me vetem nje kinema pa qendra rinore e sportive pa kende normale argetimi edhe ato pak iniciativa private apo donacione bllokohen e deshtohen. Prandaj ndoshta jeta e nates ne Prishtine eshte aq e vecante per ta harruar ate zymtesi e trishtim qe qyteti te injekton gjate dites. Aj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.863Z

Kosove, ne koncesion aeroporti i Prishtines

Autoritetet kosovare kane vendosur te japin me koncesion aeroportin nderkombetar te qytetit te Prishtines. Ministri i Transporteve, Fatmir Limaj deklaroi gjate mbledhjes se qeverise, se perfitimi i shtetit kosovar nga ky koncesion do te jete mbi 400 milione euro. Nisma eshte mbeshtetur e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.501Z

Aeroporti i Prishtines, numer rekord udhetaresh

Aeroporti nderkombetar i Prishtines e ka mbyllur sezonin e veres duke regjistruar nje numer rekord udhetaresh. Lajmin e kane bere te ditur autoritetet kosovare, sipas te cilave ne kete sezon kane kaluar ne aeroportin e Prishtines mbi 850 mije udhetare, nderkohe qe fitimi neto nga keto levizje ka q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama