Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtins

Meta: total 181 / total_found 181 / time 0.000 / keyword[0] prishtins / docs[0] 181 / hits[0] 303 /
No Pic available
  • 2018-02-17

KOSOVA 10 VJET E PAVARUR: JO SHUMË PËR TË FESTUAR

Kosova feston 10 vjet pavarësi: Por problemet nuk janë pakësuar. Vendi ka nevojë pr reforma. Impulset pr to duhet t vijn nga brenda dhe nga jasht vendit, mendon Vilma Filaj-Ballvora. E gjitha q ne kemi sht pavarsia”, sht prgjigjia lakonike e nj studenti nga Kosova duke iu prgjigjur pyetjes

Viziton Kolovicën
  • 2013-10-04

Viziton Kolovicën

Besnik Tahiri, kandidati i AAK pr kryetar t Prishtins, ka vazhduar fushatn e tij lagje m lagje. Sot, i shoqëruar nga kandidatët e zonës Imer Rusinovci dhe Besa Rafuna, vizituan lagjen Kolovicë. Në një bashkëbisedim me familjarë dhe persona me nevoja të v

No Pic available
  • 2010-09-01

Ankthi i pritjes

Në Ditën Ndërkombëtare të Personave të Pagjetur, familjes Ramadani dhe Behluli nga Fushë-Kosova, u është hequr ankthi i pritjes, por u është shtuar dhimbja. N Ditn Ndrkombtare t Personave t Pagjetur, familjes Ramadani dhe Behluli nga Fush-Kosova, u sht hequr ankthi i pr

No Pic available
  • 2010-08-30

Serbia pyet BE-në për rezolutën rreth Kosovës

Shumë shpejt një delegacion nga Beogradi do të diskutojë në Bruksel për rezolutën e paraqitur nga Serbia në Asamblenë e Përgjithshme. Mundësia e ndryshimeve ekziston, la të kuptohet Boris Tadiç. Shum shpejt nj delegacion nga Beogradi do t diskutoj n Bruksel pr rezo

No Pic available
  • 2010-08-30

Abramoviç: Nuk ka më biseda për statusin e Kosovës

Diplomati veteran amerikan komenton pr mediat serbe zhvillimet e fundit E vetmja zgjidhje q do t mund t sillte nj “dit t re” n Ballkan, sht ajo q Serbia t respektoj realitetin e ri, se Kosova sht nj shtet i pavarur, dhe nga kjo gj do t varet edhe progresi i vet ktij vendi, deklaroi midi

No Pic available
  • 2010-08-29

Beogradi, drejt tërheqjes për Kosovën

Rezoluta n OKB, pran ndryshimit. Mediat: Serbia do ta njoh edhe formalisht N qarqet politike t Beogradit ka rn nj barrier porsa i prket njohjes s mundshme t Kosovs si shtet i pavarur. Edhe pse nga krert serb ka pasur dje prgnjeshtrime t forta, media t ndryshme kan dhn lajmin e nj trheqje t Beogradit

No Pic available
  • 2010-08-28

Njëqind studiues: Eposi i kreshnikëve të jetë në UNESCO

Dy qendrat albanologjike, në Prishtinë dhe Tiranë, nesër në një konferencë shkencore për eposin e kreshnikëve Dy qendrat albanologjike, n Prishtin dhe Tiran, nesr n nj konferenc shkencore pr eposin e kreshnikve ku rreth njqind studiues nga e gjith bota propozojn zyrtari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama