Rezultate te kerkimit per termin: +Prizren

Meta: total 1000 / total_found 5506 / time 0.002 / keyword[0] prizren / docs[0] 5506 / hits[0] 9303 /
Margariti dhe Gashi takohen në Prizren
  • 2019-03-14

Margariti dhe Gashi takohen në Prizren

Ministrja e Kulturës Elva Margariti, është takuar sot në Prizren, me Ministrin e Kulturës së Kosovës Kujtim Gashi. Ky është takimi i parë i dy homologëve të cilët kanë ndarë me njëri tjetrin qëndrimet e përbashkëta mbi agjendën kulturore të këtij viti. Prej kohësh Shqipëria d

Brezovica, alternativa më e mirë për të kaluar një fundjavë në borë
  • 2019-01-16

Brezovica, alternativa më e mirë për të kaluar një fundjavë në borë

Dimri është një stinë shumë e bukur për të bërë disa ditë pushim. Ju mund të zgjidhni destinacionet malore, ku ka prezencë të borës. Bardhësia e saj të fal qetësi dhe paqe me vetveten. Mendimet që ju kanë pushtuar kokën rreth problemeve të përditshme zhduken dhe duket sikur me

Skandal në shkollën Avni Rustemi, nxënësit dehen gjatë ekskursionit
  • 2018-12-21

Skandal në shkollën Avni Rustemi, nxënësit dehen gjatë ekskursionit

Skandal me nxënës të shkollës nëntë vjeçare Avni Rustemi në Tiranë. Nxëënsit e klasës së 8 A të kësaj shkolle, teksa kanë qenë në një ekskursion të organizuar nga mësuesja e tyre kujdestare Albana Vathi, kanë konsumuar sasi të mëdha alkooli në prani të mësueses së tyre

No Pic available
  • 2018-12-18

Revolucioni jemi ne, të ndryshosh sisteme përmes artit

Bienalja Ndërkombëtare e Artit Bashkëkohor Autostrada Biennale përmbylli konferencën ndërkombëtare Revolucioni Jemi Ne – La Rivoluzione Siamo Noi që u organizua më 14 dhjetor në Prishtinë dhe me 15 dhjetor në Prizren, Kosovë. Konferenca mblodhi artistë, kuratorë dhe përfaqësue

Kosovë-Shqipëri mblidhen në Pejë, kostoja e takimit 128 mijë euro
  • 2018-11-26

Kosovë-Shqipëri mblidhen në Pejë, kostoja e takimit 128 mijë euro

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë do të mblidhen të hënën, nesër, më 26 nëntor në mbledhjen e përbashkët, e cila mbahet në Pejë. Pas zotimit për unifikimin e doganave, Kosova dhe Shqipëria pritet të aprovojnë edhe kërkesën e kahershme të Bashkimit Evropian për heqjen e ta

Rama-Meta bashkë në Prizren, përurojnë shtatoret e 3 liderëve historikë
  • 2018-11-25

Rama-Meta bashkë në Prizren, përurojnë shtatoret e 3 liderëve historikë

Ceremonia për përurimin e shtatoreve të tre drejtuesve historikë të Lidhjes së Prizrenit, ka bërë bashkë në Kosovë, Presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama, pak kohë pas përplasjes së tyre për dekretin e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi. Bustet e tre liderëve histori

No Pic available
  • 2018-10-01

Reshat Arbana, Roza Anagnosti, Altin Basha triumfojnë në Festivalin e Teatrit

Vdekja e Dantonit, vepra e Teatrit Shqiptar të Shkupit, mbylli siparin e Festivalit Mbarëkombëtar të Teatrit. Pas përfundimit të shfaqjes juria e përbërë nga Qëndrim Rijani, Luli Bitri, Josif Papagjoni, Shkunbin Istrefi dhe kryesuar nga Ndriçim Xhepa shpalli fituesit e cmimeve. Aktori i r