Rezultate te kerkimit per termin: +Prizrenit

Meta: total 1000 / total_found 5065 / time 0.002 / keyword[0] prizrenit / docs[0] 5065 / hits[0] 9558 /
Ishte live në FB, aksidentohet dhe vdes shqiptari në Hungari (EMRI & VIDEO)
  • 2019-02-26

Ishte live në FB, aksidentohet dhe vdes shqiptari në Hungari (EMRI & VIDEO)

Një aksident që mund të ishte evituar i ka marrë jetën një shqiptari të Kosovës në Hungari. 45-vjeçari Beg Morina është treguar më aventurier seç duhet, teksa kishte dalë live në Facebook duke drejtuar automjetin e tij. Pikërisht nga përqendrimi i vëmendjes te celulari, 45-vjeçar

Ekskluzive, Franca emeton pulla postare me histori shqiptare
  • 2019-02-11

Ekskluzive, Franca emeton pulla postare me histori shqiptare

Posta Franceze ka emetuar pullën postare me imazhin e Gjergj Kastriot Skënderbeut. Ajo është dizajnuar nga piktori i njohur shqiptar Zamir Mati, i cili përpara dy vitesh çeli një ekspozitë në Paris, La Maison de lAlbanie kushtuar heroit kombëtar.  Imazhi që do të shoqërojë pullën ish

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë
  • 2019-02-04

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë

Nga Ibrahim Kodra tek Lasgush Poradeci Leterno femminino quhet ekspozita e cila bën bashkë emra të njohur të artit shqiptar, në hapësirën e Rezidencës Italiane për të vijuar deri më 30 prill. Nën kurimin e Artan Shananit, në këtë ekspozitë do të shihen vepra nga Arben Bajo, Llambi B

No Pic available
  • 2019-01-21

Talenti kosovar shënon në Bundesligë dhe ndez betejën FSHF-FFK

Elvis Rexhbeçaj e bën sefte në Bundesligë. Mesfushori me origjinë nga Prizreni të dielën ka shënuar golin e tij të parë në karrierë me skuadrën e Wolfsburg. Edhe pse goli i tij nuk pati shumë vlerë, pasi që Wolfsburg humbi në fund 2:1 në udhëtim nga Schalke 04, megjithatë goli i

Letra e para 100 vjetëve e 9 studentëve shqiptarë për presidentin amerikan Wilson
  • 2018-12-31

Letra e para 100 vjetëve e 9 studentëve shqiptarë për presidentin amerikan Wilson

Jovan BASHO* Shkak për këtë shkrim u bë një emision në televizionin Channel 1 i gazetarit Roland Qafoku me të ftuar Zotin Apollon Baçe, mbrëmjen e datës 24.12.2018 dhe artikulli i botuar të nesërmen në gazetën TEMA. Për hir të së vërtetës, ia ndjej vetes për detyrë të theksoj,

Sot, 98-vjetori i lindjes së historianit Kristo Frashëri
  • 2018-12-04

Sot, 98-vjetori i lindjes së historianit Kristo Frashëri

Historiani, profesori, akademiku Kristo Frashëri lindi në Stamboll më 4 dhjetor 1920. Në vitin 1927 u riatdhesua familjarisht dhe u vendos në Tiranë. Pasi kreu shkollën e mesme më 1940 u regjistrua në Fakultetin e Shkencave Ekonomike në Universitetin e Firences. Gjatë vitit 1942 ai u inte

Rama-Meta bashkë në Prizren, përurojnë shtatoret e 3 liderëve historikë
  • 2018-11-25

Rama-Meta bashkë në Prizren, përurojnë shtatoret e 3 liderëve historikë

Ceremonia për përurimin e shtatoreve të tre drejtuesve historikë të Lidhjes së Prizrenit, ka bërë bashkë në Kosovë, Presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama, pak kohë pas përplasjes së tyre për dekretin e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi. Bustet e tre liderëve histori