Rezultate te kerkimit per termin: +Prkundrazi

Meta: total 188 / total_found 188 / time 0.000 / keyword[0] prkundrazi / docs[0] 188 / hits[0] 210 /
DËSHTIMI I REFERENDUMIT, NJË MËSIM I HIDHUR
  • 2018-10-01

DËSHTIMI I REFERENDUMIT, NJË MËSIM I HIDHUR

Dshtimi qartazi i referendumit n Maqedoni si rrjedhoj e nj pjesmarrjeje  shum t ult sht nj msim i hidhur pr shum palë: Pr qeverin n Shkup, pr qeverin n Athin, pr mbshtetsit n BE dhe n NATO dhe pr rajonin. Edhe pse referendumi jo detyrues nuk kishte ndonj pesh t veant, prej tij varej dika e madhe:

MALTA, NË RRUGËN DREJT NJË ISHULLI TË MAFIES?
  • 2017-11-07

MALTA, NË RRUGËN DREJT NJË ISHULLI TË MAFIES?

M s voni m 16 tetor 2017 shteti mesadhetar Malta humbi pafajsin e tij n syt e opinionit ndrkombtar. Gazetarja 53 vjeare Daphne Caruana Galizia u vra me nj vetur bomb. M par ajo kishte mar disa her krcnime me vdekje.  Ajo kishte investiguar lidhur me implikimet e mundshme t familjes s kryeministrit

No Pic available
  • 2017-11-06

Malta, n rrugn drejt nj ishulli t mafias?

Vrasja e nj gazetareje investigative, besojn gjithnj e m shum maltez, tregon q sistemi n shtetin ishull nuk sht n rregull. Qytetart nga qeveria aktuale nuk presin as zbardhjen e rastit dhe as prmirsim. M s voni m 16 tetor 2017 shteti mesadhetar Malta humbi pafajsin e tij n syt e opinionit ndrkombta

No Pic available
  • 2017-09-27

KATALONJA NJË BREXIT SPANJOLL?

Më 1 tetor rajoni i Katalonjës voton në referendum për shkëputjen nga Spanja. Rezistenca kundër pavarësisë së rajonit vjen jo vetëm nga qeveria qendrore në Madrid, por edhe nga vetë katalonjasit dhe pushteti lokal. N Esparreguera krenohen me kishn, ritualin e shfaqjeve fetare dhe bashkek

No Pic available
  • 2017-09-27

Katalonja, një Brexit spanjoll?

Më 1 tetor rajoni i Katalonjës voton në referendum për shkëputjen nga Spanja. Rezistenca kundër pavarësisë së rajonit vjen jo vetëm nga qeveria qendrore në Madrid, por edhe nga vetë katalonjasit dhe pushteti lokal. N Esparreguera krenohen me kishn, ritualin e shfaqjeve fetare dhe bashkek

Horoskopi, 12 shenjat prball pasqyrs
  • 2017-08-23

Horoskopi, 12 shenjat prball pasqyrs

Zodiaku na zbulon se si jemi n raport me veten dhe n raport me meritat dhe defektet tona T  gjithve u ndodh t shihen n pasqyr, t paktn nj her n dit. Dhe kur jemi para pasqyrs, kapemi jo vetm pas imazhit ton dhe mangsive tona, por duke shikuar n sy, hyjm m n thellsi, n kuptimin e asaj q çfar e mire

Si të ndalojmë mushkonjat? Natyra na vjen n ndihm
  • 2017-08-03

Si të ndalojmë mushkonjat? Natyra na vjen n ndihm

T lodhur nga produktet agresive? T fokusohemi tek vajrat esencial dhe bimt: me ilacet natyrale largojm insektet dhe shptojm lkurn! Ilaçet kundr insekteve kimike nuk ju plqejn m? T lodhur duke shpenzuar para dhe duke pasur kafshime kudo? Le t provojm t prdorim errat, bimt aromatike dhe vajrat esenci