Rezultate te kerkimit per termin: +Proces

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.657Z

Proces jopolitik

Ndërkombëtarët janë çuar një pas një për ta mbrojtur procesin e koncesionimit të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës. Ata u dhezën pas disa deklaratave të disa drejtuesve të kompanive vendore. Bile, në saje të dyshimeve për korrupsion, kompania Bouyges Batiment Egis, me kompanit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.342Z

“Vizat, proces afatshkurtër”

Autori i Lajmit: red.Ministri i Punëve të Jashtme, Lulzim Basha, pohoi dje se procesi i liberalizimit të vizave është në rrugë të mbarë. Gjatë raportimit në Komisionin e Jashtëm ai pohoi se, nisur nga kriteret e plotësuara nga Shqipëria, procesi i heqjes së vizave me vendet e BE-së d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.153Z

“Integrimi, jo proces datash”

Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, tha dje gjatë tryezës me temë “Reformat, stabiliteti dhe integrimi euro-atlantik”, se procesi i integrimit nuk është proces datash me limite të mbivendosura. Sipas saj, “më e rëndësishme se datat është fakti se ky proces ka mbërritur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.248Z

Proces jotransparent

Qysh prej nisjes së procesit të privatizimit të Postës dhe Telekomit të Kosovës, Ministria e Ekonomisë dhe Financave nuk po jep asnjë informatë rreth kësaj pune. Ditëve të fundit, kjo ministri bashkë me komisionet që i ka krijuar për këtë proces, kanë përjashtuar nga mbledhjet edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.456Z

Himarë- Proces i qetë zgjedhor

HIMARE, 21 Qershor/ATSH/-Atmosfera zgjedhore në bashkinë e Himarë është mjaftë e qetë dhe normale.Deri tani vihet re një tendencë në rritje për pjesmarrje në votime që nga orët e mëngjesit pavërësisht se në zona të caktuara, veçanërisht në ato rurale pjesëmarrje është ende e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.366Z

Haxhinasto Integrimi proces mbarekombetar

Ne vijim te fjales se tij ne Top Story Ministri i Jashtem Edmon Haxhinasto vleresoi se procesi i integrimit te vendit nuk mund te privatizohet nga asnje pale dhe se meritat dhe pergjegjesite ndahen nga te gjitha palet pasi sipas tij ky proces eshte nje proces mbarekombetar. Procesi integr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.687Z

Berisha: Matura shtetërore, proces penalizues

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook mbi Maturën Shtetërore, e cila sipas tij, ishte një proces penalizues. Matura shtetërore u zhvillua këtë vit si një proçes penalizues për mijëra e mijëra vajza dhe djem maturante shqiptar. Tezat n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama