Rezultate te kerkimit per termin: +Prodhimi

Meta: total 1000 / total_found 11817 / time 0.006 / keyword[0] prodhimi / docs[0] 11817 / hits[0] 15692 /
No Pic available
  • 2019-04-04

Gara për QKK. Alimani: Mbështes Ilir Butkën, jo platforma me workshope

Regjisori Bujar Alimani e sheh garën që po bëhet për kreun e ri të Qendrës Kinematografike shqiptare, si një garë që duhet të ketë vëmendjen e gjithë komunitetit të artistëve. Kjo, pasi Qendra është një institucion që duhet të jetë në fokusin e njerëzve të kinemasë. Dhe pse

No Pic available
  • 2019-04-04

TVSH për qumështin, ish-deputeti Çuçit: Ngjitu në Radomirë, shih ku e zhytët blegtorinë!

Ish-deputeti i LSI, Përparim Spahiu ka vizituar sot një familje fermerësh në Dibër dhe prej andej i ka dërguar një mesazh qeverisë, që të reflektojë duke hequr dorë nga ulja e rimbursimit të TVSH-së, nga 20% në 6%, sipas ligjit që hyri në fuqi më 1 janar. Spahiu gjithashtu e fton

No Pic available
  • 2019-04-02

Shkodra nën shënjestrën e policisë, sekuestrohen drogë dhe makina; 3 në pranga

Policia e Shkodrës ka sekuestruar 151 kg drogë dhe ka vënë në pranga tre persona, një nga Shkodra dhe dy nga Mali i Zi. Operacioni policor, i koduar Bardhaj, kapi nw flagrancw shtetasit: K. P., 25 vjeç, banues në Shkodër; R. B., 42 vjeç, banues në Danilograd, Mali i Zi; M. R., 36 vjeç,

Mina me telekomandë dhe drogë, policia fut në grackë vlonjatët (Video)
  • 2019-04-02

Mina me telekomandë dhe drogë, policia fut në grackë vlonjatët (Video)

Operacioni policor i koduar “The long ëay” ka vënë në pranga 2 persona, të cilët akuzohen për trafikim të minave me telekomandë. Ndërkohë, sipas policisë, një person i tretë është shpallur në kërkim, i akuzuar për përfshirje në këtë trafik. Mësohet se si rezultat

E denoncojnë qytetarët, kapet 44-vjeçari me armë pa leje
  • 2019-03-31

E denoncojnë qytetarët, kapet 44-vjeçari me armë pa leje

Një 44 vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë së Tiranës, pasi qarkullonte i armatosur. Shtetasi me iniciale G.T, u kap në rrugën Konferenca e Pezës, pasi ishte denoncuar nga qytetarët. Ai ishte dënuar më parë për vjedhje. Gjatë kontrollit fizik ushtruar 44-vjeçarit policia ka g

Kapet me drogë në makinë, arrestohet 40-vjeçari në Lushnjë
  • 2019-03-27

Kapet me drogë në makinë, arrestohet 40-vjeçari në Lushnjë

Një person është vënë në prangat e policisë së Lushnjës, pas denoncimit të bërë në polici nga një qytetar anonim. Mbi bazën e informacioneve të mara nga qytetarët, patrulla e policisë së komisariatit Lushnje, ushtroi kontroll në mjetin tip Volkswagen që drejtohej nga 38-vjeçari

BREXIT DO TI KUSHTONTE SHTRENJTË GJERMANISË
  • 2019-03-23

BREXIT DO TI KUSHTONTE SHTRENJTË GJERMANISË

Brexit-i u shty! Dhe krerëve të BE-së të mbledhur në Bruksel sërish u ra një gur nga zemra. Sepse BE-ja dhe shtetet e saj dalin me humbje nga një Brexit-i i menjëhershëm. Por ka edhe ca që përfitojnë. Gjermania do të vuante nga pasojat e një Brexit-i të pakontrolluar. Prodhimi i bren

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama