Rezultate te kerkimit per termin: +Prodhimit

Meta: total 1000 / total_found 22073 / time 0.010 / keyword[0] prodhimit / docs[0] 22073 / hits[0] 30931 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Ngrohja globale kërcënon plantacionet e kafes, në vendin ku ajo lindi

Temperaturat në rritje dhe reshjet e ulura pritet të bëjnë të papërshtatshme për kultivim rreth 60% të zonave ku rritet kafeja në Etiopi. Në këtë mënyrë, kafeja më popullore në botë, ajo arabike, është në rrezik, pikërisht në vendin ku ajo lindi për herë të parë. Kafeja ara

Goditet grupi kriminal i drogës dhe falsifikimit të dokumentave, 5 në pranga
  • 2017-06-23

Goditet grupi kriminal i drogës dhe falsifikimit të dokumentave, 5 në pranga

Policia e Korçës ka goditur një grup të strukturuar kriminal të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike sid he falsifikimit të dokumentave. Në pranga u vunë pesë persona dhe u sekuestruan 25 Kg lëndë e dyshuar Cannabis  Sattiva, aparate lojrash fati, si edhe zbulohet një labor

Korçë, goditet grupi kriminal i drogës dhe falsifikimit të dokumenteve
  • 2017-06-23

Korçë, goditet grupi kriminal i drogës dhe falsifikimit të dokumenteve

Policia e Korçës ka goditur një grup të strukturuar kriminal të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike si edhe falsifikimit të dokumenteve. Mësohet se janë në vënë në pranga 5 persona si dhe gjatë kontrollit janë sekuestruar 25 kg lëndë e dyshuar kanabis sativa, aparate lojë

SHBA-të rrëzojnë dronin e armatosur iranian në kufirin sirian
  • 2017-06-21

SHBA-të rrëzojnë dronin e armatosur iranian në kufirin sirian

Një avion luftarak i Shteteve të Bashkuara rrëzoi të martën një dron të armatosur të regjimit sirian, ndërkohë që ai po u afrohej forcave të koalicionit kundër Shtetit Islamik në Sirinë jugore, thanë zyrtarët ushtarakë. Avioni luftarak amerikan, F-15E rrëzoi dronin e prodhimit ira

No Pic available
  • 2017-06-21

Meta mesazh Ramës: Mos shpreso tek bluja, LSI merr 5 mandate në Berat

Ish-kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, deklaroi se Edi Rama po përpiqet që të fitojë zgjedhjet duke përdorur segmente të policisë. Në mbyllje të fushatës në Berat, Meta tha se kryetari i PS-së nuk i shpëton humbjes as nga ky skenar dhe as nga marrëveshja me Lulzi

No Pic available
  • 2017-06-21

Surpriza e pazakontë në Arabinë Saudite, 31 vjeçari emërohet pasardhës i mbretit

Mbreti Salman i Arabisë Saudite bëri djalin e tij, 31 vjeçar si pasardhës në fron, duke thyer rregullat e Mbretërisë. Arabia Saudite kërkon rimëkëmbje radikale të ekonomisë së saj të varur nga nafta, ndërsa përballet me tensione në rritje me rivalin rajonal të saj, Iranin. Edhe pse

No Pic available
  • 2017-06-21

Hahn: Do mbështesim strategjinë kombëtare kundër drogës

Eurokomisioneri i Bashkimit Europian për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka deklaruar se Brukseli synon që të mbështesë edhe Strategjinë Kombëtare anti-kanabis të miratuar së fundmi nga qeveria Rama. Në një përgjigje ndaj eurodeputetes rumune, Monica Makovei, zyrtari i BE-së nënvizoi se luft