Rezultate te kerkimit per termin: +Produksioni

Meta: total 819 / total_found 819 / time 0.000 / keyword[0] produksioni / docs[0] 819 / hits[0] 904 /
La Boheme, ngjitet në skenë nga artistët e rinj
  • 2019-03-12

La Boheme, ngjitet në skenë nga artistët e rinj

Në fundin e shek. XIX në Paris, katër shokë jetojnë së bashku në një papafingo. Rodolfo dhe Marcello qëndrojnë në shtëpi duke punuar dhe vjen njëri nga të rinjtë, muzikanti Schaunard, i cili ka fituar para dhe ata vendosin për të ngrënë në një restorant aty pranë. Poeti Rodolfo

Monika Lubonja tregon kush e sulmoi në Teatrin e Kukullave
  • 2019-02-25

Monika Lubonja tregon kush e sulmoi në Teatrin e Kukullave

Monika Lubonja në një rrëfim për stilin e jetesës, ndër të tjera tregon edhe për përvojën e saj 4-vjeçare  si drejtoreshë në Teatrin e Kukullave. Në intervistën e saj, ajo deklaron se ata që e sulmuan ishin të paaftët dhe se në këtë institucion ka gjetur shumë të tillë. Lubo

Historia e një 40-vjeçareje të vetmuar
  • 2019-01-19

Historia e një 40-vjeçareje të vetmuar

Mbretëresha e bukur e Linejnit , komedia e shkruar nga Martin Mekdonah, do të ngjitet së shpejti në skenën e Teatrit Eksperimental nën regjinë e Kico Londos. Në role intepretojnë aktorët Laura Nezha, Ermira Gjata, Genci Fuga, Engjëll Hoxha. Kjo vepër u ngjit në skenë për herë të par

Historia e një 40-të vjecareje të vetmuar
  • 2019-01-18

Historia e një 40-të vjecareje të vetmuar

Mbretëresha e bukur e Linejnit , komedia e shkruar nga Martin Mekdonah, do të ngjitet së shpejti në skenën e Teatrit Eksperimental nën regjinë e Kico Londos. Në role intepretojnë aktorët Laura Nezha, Ermira Gjata, Genci Fuga, Engjëll Hoxha. Kjo vepër u ngjit në skenë për herë të par

No Pic available
  • 2018-04-28

Mbyll xhirimet filmi Cirku Fluturues i Fatos Berishës

Pas një rrugëtimi 22 ditësh, duke përshkuar po të njëjtën rrugë të protagonistëve të filmit që bazohet në ngjarje të vërtete, ka mbyllur me sukses xhirimet filmi i metrazhit të gjatë, bashkëprodhim Kosovë-Shqiperi Cirku Fluturues në regji të Fatos Berishës dhe me producente Vj

No Pic available
  • 2018-04-04

Ilir Bokshi sjell Frankenshtain në Teatrin Kombëtar

Frankenshtain bazuar në veprën e Mary Shelley dhe i dramatizuar nga Tim Kelly, është produksioni më i fundit i Teatrit Kombëtar I cili rikthen si regjisor në Tiranë Ilir Bokshin, pas Edipit mbret që ngjiti në skenën e këtij teatri më 2013-tën. Vepra vjen si premierë në dt.13-14-15 Pr

Aktorët dhe fotot nudo te Makbeth!
  • 2018-02-22

Aktorët dhe fotot nudo te Makbeth!

Produksioni teatror « Makbeth » ngjitet në skenë në vitin 1976 nga Royal Shakespeare Company me regjisor Trevor Nunn dhe ka hyrë në historinë e teatrit si një nga shfaqjet më të mahnitshme. Ishte loja e McKellen i cili solli një performancë të pakrahasueshme të vrasësit dhe ambiciozi