Rezultate te kerkimit per termin: +Prof +Asoc +Jorgji

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] prof / docs[0] 8247 / hits[0] 15868 / keyword[1] asoc / docs[1] 162 / hits[1] 345 / keyword[2] jorgji / docs[2] 888 / hits[2] 1406 /
Metropolitan Tirana  cel vitin e ri akademik
  • 2014-10-22

Metropolitan Tirana cel vitin e ri akademik

e Marte 21 Tetor 20141327 pm Dekani i Ekonomikut Salaj Pse zgjodha Metropolitan pas La Sapienzabr brDekani i Fakultetit Ekonomik te SHLUP br    Universiteti Metropolitan Tirana flet per pervojen e tij ne Universitetin me te njohur italian La Sapienza ku edhe eshte dokto

100 vjet nga beteja popullore e Fushëbardhës në Qafë të Skërficës
  • 2014-08-09

100 vjet nga beteja popullore e Fushëbardhës në Qafë të Skërficës

Prof. Asoc. Dr. Zaho GOLEMI Angjelo KAZO Lufta popullore e       Fushëbardhasve në Skërficë lidhej para së gjithash me rrethanat historike të mbrojtjes së trojeve jugore shqiptare. Diplomacia e mbapshtë e Fuqive të Mëdha si dhe protokollet famëkeqe të para një shekul

Disa mendime për të mëkëmbur industrinë e naftës
  • 2014-02-25

Disa mendime për të mëkëmbur industrinë e naftës

Nga Prof.Asoc.Dr.Jorgji Hanxhari Te gjithe e dine tashme se Shqiperia eshte nje vend I pasur me hidrokarbure, ku futen nafta dhe gazi. Zbulimet e para I perkasin periudhes se fundit te luftes se pare boterore, ku zhvilluan kerkime disa kompani te huaja angleze, italiane dhe austriake, ne rajonin

No Pic available
  • 2014-01-28

Letër në redaksi/ Përse pronat në bregdet dhe Himara duhet të kenë status të veçantë?

Qeparoi Nga Prof. Dr. Priamo Bollano Prof. Asoc. Dr. Jorgji Hanxhari   Përmes gazetës Shqiptarja.com të datës 9 nëntor 2013, si bij të Himarës, i dërguam një Letër të Hapur Kryeministrit të Shqipërisë, zotit Edi Rama. Përmes saj kërkonim: a) kthimin e pronave në Bregdetin Jo

No Pic available
  • 2013-11-10

Dy profesorë letër Ramës: Duamtokat, Himara nëprefekturë

Të tjera rreth shkrimit Letra drejtuar kryeministrit Rama PDF/Letra nga Artur Dokja Letër e hapur drejtuar Kryeministrit Edi Rama TIRANE - Dy profesorë himariotë përmes një letre të hapur dërguar në redaksinë Shqiptarja.com i kërkojnë

No Pic available
  • 2009-11-10

Lista e pedagogëve të UT-së, që ndalohet të japin mësim në universitetet private

Pedagogët e mëposhtëm nuk mund të japin mësim në ciklet e dyta (MNP, DND) dhe të treta (MND, Doktoraturë) në universitetet private, si edhe në asnjë cikël në Universitetin Evropian të Tiranës Universiteti i Tiranës ka bërë të ditur dje listën e pedagogëve efektivë të kët