Rezultate te kerkimit per termin: +Prof +Dr +Jakup

Meta: total 32 / total_found 32 / time 0.000 / keyword[0] prof / docs[0] 8247 / hits[0] 15868 / keyword[1] jakup / docs[1] 5305 / hits[1] 7263 /
DOSSIER/ Raporti sekret për Rexhep Qosjen në 70-n në Tiranë
  • 2016-05-29

DOSSIER/ Raporti sekret për Rexhep Qosjen në 70-n në Tiranë

Gazeta Shqiptare ka botuar raportin sekret të ish-­drejtorit të Institutit të Gjuhës dhe Historisë, profesor Androkli Kostallarit, drejtuar Komitetit Qendror të PPSH­së, lidhur me vizitën që bëri në Shqipëri, profesori i Universitetit të Prishtinës, Rexhep Qosja. Sipas dokumenti

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama
  • 2015-12-01

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama

Me rastin e 70- ­vjetorit të Çlirimit të atdheut, Ministria e Mbrojtjes akordoi rreth një vit më parë për 1.000 veteranë të LANÇ­it, "Medaljen e Mirënjohjes". "Gazeta Shqiptare" ka siguruar ekskluzivisht listën e plotë të papublikuar më parë, ku bien në sy një sërë personalite

Metropolitan Tirana  cel vitin e ri akademik
  • 2014-10-22

Metropolitan Tirana cel vitin e ri akademik

e Marte 21 Tetor 20141327 pm Dekani i Ekonomikut Salaj Pse zgjodha Metropolitan pas La Sapienzabr brDekani i Fakultetit Ekonomik te SHLUP br    Universiteti Metropolitan Tirana flet per pervojen e tij ne Universitetin me te njohur italian La Sapienza ku edhe eshte dokto

No Pic available
  • 2014-02-19

Vendi fqinj dhe respektimi i traktateve

19-02-2014 / Nga Ilirian Dahri SSSAASSVetëm disa ditë më parë gazetari i shquar italian, Bruno Vespa në një dalje të tij ishte shprehur se me anë të liderit të ri, kavalier Berluskoni po realizon ëndrrën e tij të kahershme pë

No Pic available
  • 2014-02-19

Përpjekjet për shkrimin dhe mësimin e shqipes në Lumë, në kapërcyell të shekullit XX

19-02-2014 / Nga Prof. i asoc. dr. Shefqet Hoxha SSSAASS1.- Përpjekjet për shkrimin e mësimin e gjuhës shqipe në krahinat e Kukësit janë këndellur në kapërcyell të shek. XX, së bashku me luftërat për liri e çlirim kom

Studentet perleshen me policine
  • 2014-01-29

Studentet perleshen me policine

Protesta e studentëve para Rektoratit vazhdoi deri në orët e mbrëmjes, me kërkesën kryesore: dorëheqjen e Rektorit Ibrahim Gashi, pas skandaleve që përfshinë universitetin, për shkak të botimeve në një revistë të rreme i

Si dhe kur u krijua specialiteti i elektronikës në Shqipëri
  • 2013-11-23

Si dhe kur u krijua specialiteti i elektronikës në Shqipëri

Ing. Ramazan Cani tregon detaje rreth katedrës së elektronikës në Universitetin Politeknik të Tiranës. Kontributi i inxhinierëve elektronikë në Shkollën e Bashkuar të Oficerave.   Nga Luan Shtëpani Specialiteti i elektronikës, fillimet e tij i ka tek specialiteti i rrymave të dob