Rezultate te kerkimit per termin: +Prof +Dr +Shpetim

Meta: total 29 / total_found 29 / time 0.000 / keyword[0] prof / docs[0] 8247 / hits[0] 15868 / keyword[1] shpetim / docs[1] 2700 / hits[1] 3690 /
Ambasadori amerikan Christopfer Hill nderohet me titullin Doctor Honoris Causa nga Universiteti Europian i Tiranës dhe botohet nga UET-Pres libri i tij Pararojë
  • 2016-10-04

Ambasadori amerikan Christopfer Hill nderohet me titullin Doctor Honoris Causa nga Universiteti Europian i Tiranës dhe botohet nga UET-Pres libri i tij Pararojë

Hill në UET: Hyrja në BE, detyra që duhet tju bashkojë  Christopher R. Hill e ka shënuar emrin e tij në një moment historik të marrëdhënieve shqiptaro-amerikane. Ai ishte i pari zyrtar amerikan që firmosi rivendosjen e këtyre marrëdhënieve të ndërprera për gjysëm shekulli n

Metropolitan Tirana  cel vitin e ri akademik
  • 2014-10-22

Metropolitan Tirana cel vitin e ri akademik

e Marte 21 Tetor 20141327 pm Dekani i Ekonomikut Salaj Pse zgjodha Metropolitan pas La Sapienzabr brDekani i Fakultetit Ekonomik te SHLUP br    Universiteti Metropolitan Tirana flet per pervojen e tij ne Universitetin me te njohur italian La Sapienza ku edhe eshte dokto

Isaraj Faleminderit  Doshit Idrizit Gjikes Berishes dhe Argites
  • 2014-09-19

Isaraj Faleminderit Doshit Idrizit Gjikes Berishes dhe Argites

e Premte 19 Shtator 20141159 am p classwp-caption-text Arben IsarajbrbrIsh-deputeti socialist sot zevendesminister i Drejtesise Arben Isaraj falenderon disa politikane te rendesishem te vendit per ndihmen qe ata i kane dhene ne nje moment te veshtire me shendetin e tij pese vje

AAK-ja prezanton listën për Prishtinën
  • 2013-09-04

AAK-ja prezanton listën për Prishtinën

Sot, Aleanca për Prishtinën në një manifestim promovues në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë, ka prezantuar listën fituese për garën e 3 nëntorit e përbërë nga 56 kandidatë për këshilltar në komun&e

No Pic available
  • 2013-01-18

Peticion Ramës për 3 ligjet, shkon në 491 numri i firmëtarëve

Të tjera rreth shkrimit Rama: I turpshëm,fund pas 23 qershorit Firmosën pasardhësit e firmëtarëve të pavarësisë Topalli peticion Ramës Dhunë intelektualëve, PD kundër PS Artistët firmosin për vendin e punës Firmosë

No Pic available
  • 2013-01-13

Statusi, 100 intelektuale apel Rames te votoje tre ligjet Rozeta Rapushi

Shkon ne 100 numri i personaliteteve te vendit qe mbeshtesin peticionin drejtuar kreut socialist, Edi Rama, qe te lejoje deputetet socialiste te votojne tre projektligjet qe do te realizonin marrjen e statusit te vendit kandidat ne Bashkimin Evropian nga Shqiperia. Letres se bere publike vetem dy di

No Pic available
  • 2013-01-12

Topalli peticion Ramës me 100 buxhetorë: Lejo votimin e ligjeve

Të tjera rreth shkrimit Dje u firmos nga 28 intelektualë TIRANE - Pas 23 intelektualëve shqiptarë të cilët i dërguan dje Kuvendit një peticion mes së cilit i kërkonin kryetarit të Partisë Socialiste Edi Rama të lejojë deputetët e PS të votojnë 3 ligjet në Kuvend, 77