Rezultate te kerkimit per termin: +Prof

Total: 7439
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.997Z

Në nderim të Prof. Dr. Feti Zazanit

Në nderim të Prof. Dr. Feti Zazanit (1923-2013) Feti Zazani ndërroi jetë në mënyrë natyrale më 27 Dhjetor 2013 në Toronto, në moshën 90 vjeçare, në prani të familjes së tij. Shërbesa e përcjelljes të Prof. Fetiut u krye me një protokoll të organizuar shumë mirë në St. Johns D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.384Z

Doktor Honoris Causa; Universiteti Politeknik nderon prof. Leonard Barollin

Universiteti Politeknik i Tiranës i ka dhënë dje titullin “Doktor Honoris Causa” prof. dr. Leonard Barollit, pedagog në Universitetin e Fukuokas në Japoni. “Është nder i madh për mua që të paraqes para jush mbështetjen time për dhënien e titullit “Doktor Honoris Causa” për pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.706Z

Kryeministri Berisha pret profesorët nga Jordania Prof. Dr. Muhamed Mufaku Al Arnaud dhe Prof. Oriab Mohammad Alranataw  

Kryeministri Berisha priti sot në një takim Prof. Dr. Muhamed Mufaku Al Arnaud dhe Prof. Oriab Mohammad Alranataw, drejtor i Qendrës për Studime Politike, Universiteti  Al Al-Bayt, Aman, Jordani. Prof. Al Arnaud është përfaqësues i rëndësishëm i diasporës shqiptare në vendet arabe.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.774Z

Kryeministri Berisha merr pjesë në ceremoninë e ditëlindjeve të akademikëve prof. Shaban Demiraj, prof.dr. Ylli Popa dhe prof. Farudin Hoxha  

Kryeministri Berisha mori pjesë sot në mbrëmje në ceremoninë festive, me rastin e ditëlindjeve të 3 akademikëve të shquar, prof. Shaban Demiraj, për 90 vjetorin e lindjes së tij, prof. dr. Ylli Popa për 80 vjetorin e lindjes së tij dhe prof. Farudin Hoxha për 75 vjetorin e lindjes së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.332Z

Dekorohet kirurgu i njohur, prof. Adnan Këlliçi

Dje gjatë ceremonisë në Ministrinë e Shëndetësisë Sekretari i Përgjithshëm i Presidencës, Bardh Spahia, dorëzon dekoratën. Titulli Mjeshtër i Madh për kontributin në shëndetësi. Kirurgu i njohur i shërbimit të otorinolaringologjisë, prof . Adnan Këlliçi nderohet me titullin Mj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.608Z

Prof. dr. Shefik Osmani, personalitet i shquar i arsimit dhe i mendimit pedagogjik shqiptar Nga Prof. Dr. Pajtim Bejtja

Pak kohe me pare, me 21 korrik 2012, pas nje semundjeje te gjate, u nda nga jeta, ne Tirane, mesuesi i merituar, prof. dr. Shefik Osmani. Shefiku ka lindur ne vitin 1923 ne Shkoder, ne nje familje njerezish arsimdashes dhe qe u bene personalitete te arsimit tone kombetar. Babai i tij, Et'hem Osmani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.679Z

E vërteta e pavërtetë e prof. Emil Lafe

-Gjuha Shqipe si tipar themelor i kombit kërkon bashkim e jo ndarje- Nga Kolec Traboini Shkaku për të cilin ka patur nderin të dalë në opinionin publik prof. Emil Lafe në Gazetën Shqiptare më 20 korrik 2014, është se kërkon të shumëzojë me zero një shkrim mjaft serioz e konstruktiv t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama