Rezultate te kerkimit per termin: +Profesionistt

Meta: total 19 / total_found 19 / time 0.000 / keyword[0] profesionistt / docs[0] 19 / hits[0] 27 /
No Pic available
  • 2010-08-22

MSc në Menaxhim Biznesi & Teknologji

Breaking Views Program Master nga Universiteti i Sheffield n Tiran Menaxhim Biznesi, Strategji, Teknologji, Teknologji Informacioni (IT), Teknologji e Informacionit dhe e Komunikimit (ICT), Zhvillim & Inovacion: Program pasuniversitar MSc n Menaxhim Biznesi dhe Paketat Teknologjike. Integrimi i

No Pic available
  • 2010-07-20

Efektet anësore të ilaçeve, raportim edhe për dozat

Futet Farmakovigjilenca në ligjin për barnat Raportimi pr efektet ansore t barnave do t bhet edhe pr dozat, pr rastet kur dyshohet pr mbidozim ilaesh aksidentale ose t vullnetshme, q mund t ket shkaktuar efekte t dmshme. Ministria e Shndetsis kadisa ndryshime dhe shtesa n ligj

No Pic available
  • 2010-07-13

Ricertifikimi, mjekët e privatit nuk trajnohen

Komisioni: Formimi bazë i mjekëve të përgjithshëm është i mangët Gjasht muaj pas nisjes s procesit t edukimit t bluzave t bardha, kambanat pr ricertifikim kan rn vetm pr 6 mij e 500 aplikant t sektorit publik. Nga janari i ktij viti, farmacist, stomatolog, mjek specialis

No Pic available
  • 2010-07-06

Politika e zbythjes

N sesionin veror t Asambles Parlamentare t Kshillit t Evrops, PACE, ku shum diskutues flisnin pr temat “Aktort joinstitucional n regjimet demokratike”, “Demokracia n Evrop”, “Krizat dhe perspektivat”, “Demokracia n Evrop dhe rezultatet e monitorimit n kt f

No Pic available
  • 2010-06-20

Pse Komisioni Evropian mburr ekonominë shqiptare?

Kto dit u b publik Raporti i Drejtoris s Prgjithshme t shtjeve t Ekonomis dhe Financave t Komisionit Evropian pr vendet e rajonit ballkanik. Sipas ktij raporti, ekonomia shqiptare kanj progres t rndsishm. Kontributi i industris dhe ndrtimit n Prodhimin e Brendshm Bruto ishte 40 pr qind. Kta dy sek

No Pic available
  • 2010-06-18

Një vit trajnim për specialistët që merren me fëmijët autikë

Fondacioni “Fmijt Shqiptar” ka filluar trajnimin e specialistve t qendrs "Fluturo pr Jetn" me metodat m bashkkohore t trajtimit t fmijve me rregullime t spektrit autik. Ky trajnim bhet n kuadr t projektit “Program formimi n ndrhyrjet e sjelljes pr terapist fmijs

No Pic available
  • 2010-06-17

Trajnohen kujdestarët e parë për fëmijët autikë

Fondacioni "Fmijt Shqiptar" ka filluar trajnimin e specialistve t Qendrs "Fluturo pr Jetn" me metodat m bashkkohore t trajtimit t fmijve t spektrit autik. Ky trajnim bhet n kuadr t Projektit, “Program Formimi n ndrhyrjet e sjelljes pr terapist fmijsh me rregullime t spektri