Rezultate te kerkimit per termin: +Profesor

Meta: total 1000 / total_found 13869 / time 0.006 / keyword[0] profesor / docs[0] 13869 / hits[0] 23273 /
KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!
  • 2019-04-10

KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!

Nga Ilir ÇUMANI (Kujtesë në prag të zgjedhjeve të 30 qershorit) Që politika shqiptare e ka katandisur Shqipërinë në një skenë tragjikomike ku e gjithë dynjaja, brenda dhe jashtë, shqyejnë sytë e shkulin brinjët nga e qeshura, kjo tashmë nuk përbën më asnjë risi, asnjë lajm! E d

Ndërron jetë ish-deputeti i PD-së në Vlorë
  • 2019-04-09

Ndërron jetë ish-deputeti i PD-së në Vlorë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Abedin Elmazi është ndarë nga jeta ditën e sotme. Lajmi është bërë i ditur nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, përmes një shënimi në Facebook. Basha njofton ndarjen nga jeta të Elmazit, si dhe i shpreh ngushëllimet familjes. Me hidhërim të thellë m

Top Story, profesori Alon Ben Meir: Interesi i Rusisë është të përçajë dhe sundojë!
  • 2019-03-27

Top Story, profesori Alon Ben Meir: Interesi i Rusisë është të përçajë dhe sundojë!

Top Story udhëtoi 328 km larg Capitol Hill, në një tjetër zyrë, ku na priste Dr. Alon Ben-Meir, profesor i Marrëdhënieve Ndërkombëtare në Universitetin e Nju Yorkut, bashkë me gazetaren nga Kosova, Arbana Xharra. Të dy po punojnë prej muajsh për të dokumentuar përpjekjet e Rusisë,

Lamtumirë legjendë! Përcillet në banesën e fundit Ali Mema
  • 2019-03-27

Lamtumirë legjendë! Përcillet në banesën e fundit Ali Mema

Lamtumirë legjendë! Klubi i Tiranës i dha lamtumirën e fundit Ali Memës, njeriut që arriti suksese të mëdha si futbollist dhe trajner me skuadrën e tij të zemrës. Në stadiumin Selman Stërmasi u zhvilluan homazhet në nder të legjendës bardheblu i cili u nda nga jeta një ditë më pa

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!
  • 2019-03-26

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës politizimin e sindikatave në Shqipëri. Nëse në vendet fqinje, apo ato perëndimore, protestat dhe grevat udhëhiqen nga sindikatat, në vendin tonë ato janë totalisht të politizuara. Madje, marrin udhëzime nga partitë, qoftë të majta apo të dja

No Pic available
  • 2019-03-24

I vidhen 300 mijë euro Drejtoreshës së Ramës, policia fsheh ngjarjen

Erjona Hoxha Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar paraditen e sotme drejtoreshën e kabinetit të Ministrisë së Shëndetësisë, Erjona Hoxha se në banesë i kanë vjedhur 300 mijë euro. Sipas ish-shefit të qeverisë kjo shumë ishte përvetësuar nga kryesekserjanë bashkëpunim me minis

Historia e Olghes, shqiptari që mposhti Mesin dhe u prenotua nga Reali
  • 2019-03-24

Historia e Olghes, shqiptari që mposhti Mesin dhe u prenotua nga Reali

Dyqind prekje me topin e tenisit pa rënë në tokë dhe një test paraprak me Los Blancos. Flet Babai, Lulzim Balliu: Është akoma shpejt Me topin e tenisit ndër këmbë, ai bëri njëqind e nëntëdhjetë e tetë palexho, njëqind e nëntëdhjetë e dy të filmuara nga unë. Messi bëri njëqind