Rezultate te kerkimit per termin: +Profesoresha +Edi +Shukriu

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] profesoresha / docs[0] 382 / hits[0] 490 / keyword[1] edi / docs[1] 105312 / hits[1] 209215 / keyword[2] shukriu / docs[2] 182 / hits[2] 325 /
Rrumbullakësimi i së kaluarës antike të Kosovës, ndodh ti afrojë njerëzit në të ardhmen
  • 2016-09-08

Rrumbullakësimi i së kaluarës antike të Kosovës, ndodh ti afrojë njerëzit në të ardhmen

Historia e lashtë e Kosovës është shpeshherë e debatuar fuqishëm, që shpien në zemërim, ngatërrim dhe ndarje. Profesoresha Edi Shukriu, anëtare e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, po bën ç'mundet që e vërteta të vihet në pah. E lindur në Prizren nga një nënë kat

Akademia e Shkencave pa asnjë femër anëtare
  • 2015-09-20

Akademia e Shkencave pa asnjë femër anëtare

Kosova ka vetëm një femër akademike. Antropologia Edi Shukriu është e vetmja anëtare femër e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës(ASHAK). Mungesën e femrave akademike deputetët që janë edhe anëtarë të K