Rezultate te kerkimit per termin: +Profili +Natyror

Meta: total 138 / total_found 138 / time 0.000 / keyword[0] profili / docs[0] 2384 / hits[0] 3212 / keyword[1] natyror / docs[1] 4175 / hits[1] 5967 /
Frederik Rreshpja, i mallkuari  me art
  • 2017-02-17

Frederik Rreshpja, i mallkuari me art

Në 17 shkurt të këtij viti mbushen njëmbëdhjetë vjet nga largimi prej kësaj bote i poetit të klasit të parë, Frederik Reshpja. Kushdo që ka lexuar lirikat e tij të trishtuara dhe është magjepsur prej fjalës poetike plot finesë e ndjeshmëri, nuk mund të mos ketë ndërmendur një ç

No Pic available
  • 2016-11-01

Eliza, këngëtarja e arkitektja që vuan për qytetin

Muzika i ka dhënë më shumë famë se sa profesioni i saj. Eliza Hoxha, arkitekte dhe këngëtare e kauzave sociale.  sapo publikoi këngënEcjen ti vazhdo dedikuar të gjithë personave që vuajnë nga kanceri, Në një intervistë për DITA ajo ka treguar më shumë përveten dhe për marrëdh

No Pic available
  • 2014-01-17

Përse duhet të luftojmë luftërat e heshtjes

Nga Arjan Ramaj Nga të dhënat e fundit shkencore konstatohet se mundësia që një staf pedagogjik apo operatorësh të dedikuar, të takojnë subjekte me nevoja edukative të veçanta (F.N.E.V.) në mjedisin shkollor është shumë e lartë. Përpunimi i një legjislacioni shkollor të veçantë

Maturantët, si llogariten pikët  para se të plotësohet formulari A2
  • 2013-07-20

Maturantët, si llogariten pikët para se të plotësohet formulari A2

Tashmë me përfundimin e provimeve me zgjedhje, maturantët kanë në duar të gjitha rezultatet që iu nevojiten për të përllogaritur edhe pikët për në universitet, sipas një formule të caktuar. Formulari A2 Formati i ri i formularit A2, i cili edhe këtë vit do të plotësohet online, pr

No Pic available
  • 2013-03-10

“Shqipëria ime” Zbulohethimni i Henri Dickson

Kohët e fundit, koleksionit tim të botimeve muzikore, kryesisht shqiptare të periudhës para viteve 1990 iu shtuan edhe disa botime të vjetra me shumë vlerë, si “Hymni i Vatrës”  apo edhe botime të Shoqërisë muzikore “Band&

Shitja e Albpetrolit, ja kompania që fshihet  pas ofertës së çmendur
  • 2012-09-09

Shitja e Albpetrolit, ja kompania që fshihet pas ofertës së çmendur

Rusja Gazprom që shihej si rivale e kompanisë amerikane bëri ofertën më të ulët: 52 mln usd Kompania amerikane me qendër në Çikago Silk Vetro Road Equity Ltd ka ofruar 850 milionë euro për blerjen e kompanisë shqiptare të naftës Albpetrol. Kjo ishte dhe shifra më e lartë që u ofrua

No Pic available
  • 2012-05-08

Matura, Si te perllogaritni piket paraprakisht

Perpara se te bejne krahasimin me fituesit e vjetshem, maturantet duhet qe te llogarisin piket e tyre. Pasi te kene marre notat e provimeve te dhena, maturantet duhet te bejne nje llogaritje me koeficientet, per te dale ne piket qe kane perftuar. Ne kete menyre, paraprakisht duhet te percaktojne ato