Rezultate te kerkimit per termin: +Programet

Meta: total 1000 / total_found 10638 / time 0.005 / keyword[0] programet / docs[0] 10638 / hits[0] 16117 /
No Pic available
  • 2019-04-01

Integrimi/ BE ka mbyllur derën për 5 vitet e ardhshme, Barley: Shqipëria duhet të

Dy partitë e mëdha gjermane kanë  bërë të njohur programet e tyre zgjedhore. Sa i përket Ballkanit Perëndimor që të dyja partitë janë të mendimit se ai e ka vendin në BE, kur ti ketë plotësuar kushtet e duhura. Por ato kanë qëndrime të ndryshme, sa i përket shpejtësisë së int

Senati sfidon Trumpin, voton kundër emergjencës kombëtare
  • 2019-03-14

Senati sfidon Trumpin, voton kundër emergjencës kombëtare

Senati amerikan miratoi të enjten një rezolutë që kundërshton shpalljen e gjendjes së emergjencës kombëtare nga Presidenti Donald Trump lidhur me kufirin jugor të vendit. Rezoluta e miratuar me rezultatin 51 me 49, sfidon kërcënimin e Presidentit se do ti verë veton rezolutës. Dymbëdhj

NASA: Brenda 10 vjetësh njeriu do të kthehet në Hënë (Video)
  • 2019-03-12

NASA: Brenda 10 vjetësh njeriu do të kthehet në Hënë (Video)

NASA po përgatitet të kthejë astronautët e saj në Hënë brenda dhjetë vjetësh: lander dhe robot do të udhëheqin rrugën. Kreu i agjencisë amerikane të hapësirës, Jim Bridenstine, e njoftoi këtë në një konferencë për shtyp në Qendrën Hapësinore Kennedy, me titull “Moon2Ma

Arnisa Zeqo rikthen koleksionin e Jan Dibbets
  • 2019-03-11

Arnisa Zeqo rikthen koleksionin e Jan Dibbets

Gati dy dekada më parë artisti Jan Dibbets, do të sillte në Galerinë Kombëtare të Arteve një koleksion veprash. Tashmë 20 vite më vonë këto vepra rivijnë për publikun nën kurimin e Arnisa Zeqos. “Urimet më të mira për 1999-ën” quhet ekspozita e cila do të hapet më 29

Kapitalizmi, kura e mjedisit
  • 2019-03-09

Kapitalizmi, kura e mjedisit

Kapitalizmi i kohëve moderne akuzohet se është i papajtueshëm me ruajtjen mbrojtjen e mjedisit dhe se vetëm vendet e zhvilluara ekonomikisht mund  të arrijnë të ndërrmarin vendime për mbrojtjen e mjedisit. Këto deklarata janë  të përsëritura kaq shpesh që shumica e njerëzve i kon

Pëson rënie të popullaritetit, Putin e zë frika nga rusët
  • 2019-02-22

Pëson rënie të popullaritetit, Putin e zë frika nga rusët

Një vit më parë, Presidenti rus Vladimir Putin fitoi në një proces elektoral që u cilësua si zgjedhje të pista. Përballë kandidatësh të dobët, disa prej të cilëve mendohet se ishin kukulla të Kremlinit për ti dhënë procesit pamjen e një konkurrence më serioze, zoti Putin u shfa

Lirohet baza e fundit e revoltës studentore, merr fund ngujimi te Juridiku
  • 2019-02-11

Lirohet baza e fundit e revoltës studentore, merr fund ngujimi te Juridiku

Fakulteti i Drejtësisë në Tiranë ishte baza e fundit e revoltës studentore, pasi ndryshe nga institucionet e tjera të arsimit të lartë u mbajt për mëse dy muaj i bllokuar nga studentët. Por edhe bojkoti e ngujimi në këtë fakultet ka marrë fund sot, teksa të gjithë kanë vendosur të