Rezultate te kerkimit per termin: +Programi +Elektoral

Meta: total 1000 / total_found 1056 / time 0.002 / keyword[0] programi / docs[0] 18585 / hits[0] 26819 / keyword[1] elektoral / docs[1] 18715 / hits[1] 26469 /
No Pic available
  • 2016-12-30

Rama: Marrëdhënia me FMN nuk do të ndërpritet

Kryeministri Edi Rama e çeli me ekonominë konferencën e fundvitit për mediat, duke theksuar se ajo është në rrugën e duhur falë një procesi të gjerë reformash. Rama: Ekonomia e 2016-s është pa asnjë dyshim aspekti më kuptimplotë i një procesi reformash që kanë filluar të çelin

No Pic available
  • 2016-12-19

LSI mban peng Ramën, Haxhinasto: Ky është kushti për të dalë sërish me PS-në në zgjedhje

I sapozgjedhur në pozicionin e sekretarit për programin e LSI-së, ish-ministri Edmond Haxhinasto në një intervistë për MAPO tregon piketat ku do të fokusohet puna për hartimin e programit të ardhshëm politik dhe elektoral të LSI-së. Haxhinasto vlerëson si pozitive punën e qeverisë, n

Mbrojtja trashëgoi 16 mln euro borxhe koncertesh e përgjuesish, tani dyfishim misionesh, patrullim në Egje, dinjitet ushtaraku
  • 2016-12-02

Mbrojtja trashëgoi 16 mln euro borxhe koncertesh e përgjuesish, tani dyfishim misionesh, patrullim në Egje, dinjitet ushtaraku

Nga Mimi Kodheli* Diskutimin tim të sotëm mbi projekt buxhetin e vitit 2017 do doja ta bëja nisur nga një këndvështrim i ndryshëm prej diskursit klasik parlamentar, ku pala qeverisëse lëvdon dhe pala opozitare kundërshton, me apo pa argumenta politike apo shifrore. Në qeverisjen e më

Ben Blushi: Nëse kam mundësi me votën time (të socialistëve) që kjo qeveri të bjerë, do ta ushtroj pa asnjë dilemë. Ja pse u prisha me PS-në
  • 2016-12-01

Ben Blushi: Nëse kam mundësi me votën time (të socialistëve) që kjo qeveri të bjerë, do ta ushtroj pa asnjë dilemë. Ja pse u prisha me PS-në

Ben Blushi thotë se nëse do të ketë mundësi, do ta përdorë votën e fituar nga socialistët, për të rrëzuar qeverinë e majtë. Ja çfarë thotë ai për revistën Mapo. Kjo ndoshta nuk është aq e rëndësishme, por cili është momenti që ju ndau ju nga Partia Socialiste?  Mom

No Pic available
  • 2016-10-12

Rama: Sjemi qeveri e përsosur por opozita sështë alternativa

Kur kanë mbetur vetëm pak muaj nga viti elektoral kryeministri Edi Rama flet për një qeveri larg të qenit e përsosur por është një problem me të cilin shoqëria që është detyruar të bashkëjetojë pasi nuk ka një zgjidhje më të mirë. Duke bërë një analizë të policisë së shte

Henri Çili: Cikli reformist i Edi Ramës duhet të vazhdojë një mandat të dytë
  • 2016-10-03

Henri Çili: Cikli reformist i Edi Ramës duhet të vazhdojë një mandat të dytë

Nga Henri Çili Në nisje të mandatit të kësaj qeverie, në ditën kur ajo po inaugurohej kam botuar një ese të gjatë ose një libër të shkurtër Kundër-reforma, një shpjegim subjektiv mbi 23 qershorin. Në atë moment unë përfaqësoja një zë minoritar dhe shumica e shqiptarëve, nj

Voltana Ademi ankohet: Qeveria nuk na ka financuar projektet (ska bërë asgjë deri tani)
  • 2016-09-21

Voltana Ademi ankohet: Qeveria nuk na ka financuar projektet (ska bërë asgjë deri tani)

Një vit pas marrjes së mandatit në krye të bashkisë së Shkodrës, BIRN Albania intervistoi kryetaren e bashkisë Znj. Ademi lidhur me përmbushjen e premtimeve elektorale, bazuar mbi shqetësimet e ngritura nga vetë banorët e kësaj zone. Nga Anila Dushi Cilat janë 3 arritjet/premtimet k