Rezultate te kerkimit per termin: +Programi +Elektoral

Meta: total 981 / total_found 981 / time 0.002 / keyword[0] programi / docs[0] 16346 / hits[0] 23776 / keyword[1] elektoral / docs[1] 17152 / hits[1] 24405 /
Ymeri: Mustafa po pranon faktin se premtimi për 150 mijë vende të reja pune, premtime boshe
  • 2015-04-01

Ymeri: Mustafa po pranon faktin se premtimi për 150 mijë vende të reja pune, premtime boshe

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, thotë se kryeministri i vendit, Isa Mustafa, ka nisur të pranojë faktin se premtimi i tij për 150 mijë vende të reja pune ka qenë një premtim bosh. Sipas tij, ai poashtu ka nisur të pranoj faktin s

Ymeri: Mustafa pranoi faktin se premtimi për 150 mijë vende ishte bosh
  • 2015-04-01

Ymeri: Mustafa pranoi faktin se premtimi për 150 mijë vende ishte bosh

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, thotë se kryeministri i vendit, Isa Mustafa, ka nisur të pranojë faktin se premtimi i tij për 150 mijë vende të reja pune ka qenë një premtim bosh. Sipas tij, ai poashtu ka nisur të pranoj faktin se edhe program qeveritar është në shpërpu

Zgjedhjet në Shqipëri, ja emrat e propozuar për kryetar komune
  • 2015-03-30

Zgjedhjet në Shqipëri, ja emrat e propozuar për kryetar komune

Kreu i Qeverisë së Shqipërisë dhe njëherësh lideri i PS-së, Edi Rama ka zhvilluar pasditen e sotme takime me disa deputetë të qarqeve kryesore të vendit, për të diskutuar për kandidatët më potencialë për zgjedhjet vendore të 21 qershorit. Kështu nga takimi që Rama ka pasur sot me

Luftë brenda partisë në pushtet
  • 2015-03-10

Luftë brenda partisë në pushtet

Nga Deutsche Welle Qeveria e Aleksis Cipras nuk dëshiron ta dërgojë për miratim në parlament zgjatjen për katër muaj të ndihmës ndërkombëtare për Greqinë. Me këtë, ajo shkakton kritika brenda radhëve të saj. Në aleancën e majtë Syriza të kryeministrit Alexis Cipras ka shpërt

Greqi, lufta e brendshme i hap telashe Tsiprasit
  • 2015-03-10

Greqi, lufta e brendshme i hap telashe Tsiprasit

Në aleancën e majtë Syriza të kryeministrit Alexis Cipras ka shpërthyer një grindje e brendshme. Bëhet fjalë ndër të tjera për anëtarësinë e Greqisë në Eurozonë – dhe për atë se kush ka të drejt

Basha: Rama bllokoi projektet strategjike të Tiranës
  • 2015-02-16

Basha: Rama bllokoi projektet strategjike të Tiranës

Kryebashkiaku: Duke dëgjuar zërin e qytetarëve, do i kërkoj Këshillit Bashkiak të shtyjë diskutimin e shtimit tëvendparkimeve me pagesë, për të paktën 5 vjet Kryebashkiaku Lulzim Basha ka theksuar sot se 3 kanë qenë zgjidhjet e projektuara nga Bashkia e Tiranës për zgjidhjen e pr

Parkingjet Bashkia i fal privatit 27 vite fitime Pullazi Kompania eshte perzgjedhur
  • 2015-02-15

Parkingjet Bashkia i fal privatit 27 vite fitime Pullazi Kompania eshte perzgjedhur

e Shtune 14 Shkurt 20151700 pm brbrKoncesioni i parkingjeve ne Tirane do i garantoje firmes private nje fitim te paster per te pakten 27 vite Ne relacionin qe shoqeron vendimin e firmosur nga Bashkia e Tiranes theksohet se qytetaret me pagesat e tyre arrijne te shlyejne investim