Rezultate te kerkimit per termin: +Programi

Meta: total 1000 / total_found 18818 / time 0.008 / keyword[0] programi / docs[0] 18818 / hits[0] 27118 /
No Pic available
  • 2017-06-26

A do ta marrin dot socialdemokratët kthesën?

Në mars Partia Socialdemokrate zgjodhi me eufori, Martin Schulzin, kandidatin e saj për kancelar. Por pas së përpjetës dehëse, filloi shpejt e tatëpjeta në sondazhe. Të dielën socialdemokratët vendosin për programin. Dy konferenca të socialdemokratëve – dy botë të ndryshme që

No Pic available
  • 2017-06-26

Manjani: Rama e ka të gjithë tepsinë për vete, të hajë deri sa të fryhet!

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar pas rezultateve të parë që e nxjerrin Partinë Socialiste dhe Edi Rama fitues të vetëm të këtyre zgjedhjeve, duke i dhënë mundësinë atij të formojë i vetëm qeverinë. Manjani duke iu referuar një shkrimi të tij pak ditë më parë,

Basha në Top Story: Parlament me 100 deputetë dhe sistem mazhoritar
  • 2017-06-23

Basha në Top Story: Parlament me 100 deputetë dhe sistem mazhoritar

Në Top Story këtë të enjte, Lulzim Basha e ndau Republikën e Re në dy pjesë; atë politike dhe atë ekonomike. Duke folur në Top Story me Sokol Ballën, Basha shpjegoi anën politike. Pjesa politike është ndryshim i thellë i Kushtetutës. Në Shqipëri ka humbur lidhja mes pushtetarit dh

No Pic available
  • 2017-06-23

KFOR: Acarimet etnike dhe luftëtarët e huaj, kërcënim për Kosovën

Luftëtarët e kthyer në Kosovë nga vatrat e luftërave në Siri e Irak, mund të paraqesin sfidë serioze për sigurinë, madje edhe nëse tashmë janë nëpër burgje. Një konstatim të tillë e ka dhënë Komandanti i KFOR-it, Giovanni Fungo, me të cilin pajtohen edhe përfaqë

No Pic available
  • 2017-06-23

Xhafaj bën bilancin: Kërkojmë mandat të dytë për të thelluar reformat

Për  kandidatin për deputet të PS, njëherësh dhe ish-Ministër i Brendshëm Fatmir Xhafaj kjo qeverisje ka një bilanc pozitiv në këto katër vite. Në specialen për zgjedhjet në Tonight Ilva Tare, ai renditi reformat më të sukseshme gjatë këtij mandati. Përballë panelit të gaze

No Pic available
  • 2017-06-22

Mediu mbyll fushatën zgjedhore në Vorë

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka vijuar takimet elektorale me banorë të Kuçit në Vorës. Gjatë fjalës së tij, Mediu u ndal në investimet që ka bërë Partia Demokratike në këtë zonë, duke i kthyer dinjitetin dhe mundësinë e lëvizjes banorëve. Fatmir Mediu: Mbi 50% e s

No Pic available
  • 2017-06-22

Merr për kot kandidati për deputet i PD: E vetmja rrugëdalje Rilindja!

I lodhur nga fushata apo emocionet kur vjen puna të flasësh para kryetarit? Nuk dihet se cila nga këto arsye u bë shkak që kandidati demokrat për deputet në Bulqizë, Edmond Isaku, i treti në listën e qarkut të Dibrës, tia thoshte sy më sy Bashës, se e vetmja rrugëdalje për vendin ës