Rezultate te kerkimit per termin: +Progres +Raportin

Meta: total 1000 / total_found 3527 / time 0.003 / keyword[0] progres / docs[0] 14585 / hits[0] 21202 / keyword[1] raportin / docs[1] 32136 / hits[1] 43970 /
No Pic available
  • 2019-04-01

Integrimi/ BE ka mbyllur derën për 5 vitet e ardhshme, Barley: Shqipëria duhet të

Dy partitë e mëdha gjermane kanë  bërë të njohur programet e tyre zgjedhore. Sa i përket Ballkanit Perëndimor që të dyja partitë janë të mendimit se ai e ka vendin në BE, kur ti ketë plotësuar kushtet e duhura. Por ato kanë qëndrime të ndryshme, sa i përket shpejtësisë së int

Raporti i DASH/ Salianji: Shqipëria, vend i krimit dhe drogës
  • 2019-03-30

Raporti i DASH/ Salianji: Shqipëria, vend i krimit dhe drogës

Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji hodhi poshtë leximin që ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj i bëri sot raportit të DASH. Sipas Salianjit, propaganda e Edi Ramës nëpërmjet relativizimit të së keqes nuk mund të fshehë dot të vërtetën e thënë për herë të parë në rapor

Eurodeputeti grek ankohet në Bruksel: Shqiptarët po na vjedhin tokat
  • 2019-02-05

Eurodeputeti grek ankohet në Bruksel: Shqiptarët po na vjedhin tokat

Çështja e pronave të minoritetit grek në Shqipëri është diskutuar në Bruksel. Eurodeputeti grek Kostas Chrysogonos kërkoi disa përgjigje, për atë që ai e cilëson si vjedhjen e tokave të minoritarëve nga qeveria shqiptare. Sipas eurodeputetit grek kjo është një shkelje e rëndë,

Përgjimet ndaj kreut të Burgjeve: O Gerti, gjithçka është bllokuar nga Kryeministri
  • 2019-01-14

Përgjimet ndaj kreut të Burgjeve: O Gerti, gjithçka është bllokuar nga Kryeministri

Kabineti i kryeministrit Rama rezulton te ketë ndërhyrë punësimin e militantëve të Partisë Socialise në burgje. Zëri i Amerikës ka publikuar sot përgjimet nga dosja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda,ku shihet qartë se si , drejtori i Përgjithshëm në atë kohë i Burgjeve, Arben Ç

BB miraton Eurobondin 500 milionë euro: Hap mjaft i mirë
  • 2018-10-04

BB miraton Eurobondin 500 milionë euro: Hap mjaft i mirë

Banka Botërore vlerësoi sot reformat që ka ndërmarrë qeveria shqiptare për rritjen ekonomike dhe e cilësoi një hap mjaft të mirë marrjen e borxhit eurobond prej 500 milionë eurosh me një interes prej 3.55 përqind në tregjet ndërkombëtare të kapitalit. Gjatë prezantimit sot në Tira

KRYEMINISTRI QË NUK PYET PËR LIGJIN!
  • 2018-05-26

KRYEMINISTRI QË NUK PYET PËR LIGJIN!

Nga Jorida TABAKU Më në fund, pas deklaratave të shumta për shtyp dhe një interpelance me ministrat përkatës një media që për ne shqiptarët ka qenë zëri i shpresës në errësirën e diktaturës investigoi për to. Ndërkohë që sot, njësoj si krimineli që rikthehet në skenën e kri

Çelja e negociatave, Bushati: Nuk do të jetë një proces i lehtë
  • 2018-05-08

Çelja e negociatave, Bushati: Nuk do të jetë një proces i lehtë

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka deklaruar se rruga e Shqipërisë drejt marrjes së çeljes së negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Europian, nuk do të jetë një proces i lehtë. Bushati theksoi në progres-raport do të vlerësohet procesi i Vettingut. Do nisim një kapitull të r