Rezultate te kerkimit per termin: +Projektet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.441Z

Rama Mbeshtetje per projektet

brbrQeveria dhe ministria synon te afroje biznesin ne menyre qe te financoje idete dhe projektet qe do te dalin nga bankat e shkolles Kete premtim kryeministri Edi Rama e ka bere gjate panairit te ideve ku paraqiten projektet e tyre nxenes nga 45 shkollat e vendit Per kreun e qeverise eshte e rende

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.788Z

Berisha:Do mbështesim projektet shkencore

Kryeministri Berisha ka përshëndetur sot kongresin e dytë ndërkombëtar të shkencave mjekësore. Në fjalën e tij kryeministri Berisha duke iu drejtuar studentëve të mjekësisë theksoi se ata duhet të guxojnë sa më shumë në kërkimet shkencore. "Guxoni sa më shumë në kërk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.138Z

Projektet kalojne procedurat ligjore

Projektet per dy parkime nentokesore njeri ne parkun Rinia dhe tjetri prane stadiumit Qemal Stafa jane gati per tu vene ne zbatim. Ndertimi i tyre do te sherbeje si baze per planet e ardhshme ne sektorin e parkimit nderkohe qe do te lehtesoje ne menyre te ndjeshme problemin e parkimit ne zonen e qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.242Z

Reforma territoriale rivitalizonqytetet, prezatohen projektet

Të tjera rreth shkrimit LIVE/ Prezantohet "Rilindja Urbane" TIRANE – Prezantohen projektet e përzgjedhura për reformën territoriale.Zëvendëskryeministri Niko Peleshi, tha se “Rilindja Urbane”, tashm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.770Z

BB mbështet projektet bujqësore

Banka Botërore (BB) do të mbështesë projektet bujqësore të Kosovës në ata sektorë që vlerësohen me shkallë më të lartë të prioritetit, qoftë në formë grantesh apo me kredi. Kështu është thënë në një takim të ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Id

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.713Z

Shpalosen gjashtë projektet prioritare

14-04-2012 / Gazeta 55 Ministria e Drejtësisë, takim me donatorët për reformën në sistem   Grupi sektorial i punës për reformën në Drejtësi ka zhvilluar një takim me donatorët e kësaj reforme, delegacionin e Bashkimit E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.790Z

Politike ne projektet bullgare te energjise

Tri projektet energjetike bullgare te mbeshtetura nga Rusia ka shume gjasa te mos vonohen ne realizim nga kriza aktuale boterore per shkak se kane “karakter gjeopolitik” dhe se logjika kosto-perfitim nuk merret parasysh, behet e ditur nga eksperte bullgare. Centrali i ri berth

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama