Rezultate te kerkimit per termin: +Projektligji +Kodi +Zgjedhor

Meta: total 156 / total_found 156 / time 0.001 / keyword[0] projektligji / docs[0] 10539 / hits[0] 19309 / keyword[1] kodi / docs[1] 18358 / hits[1] 25517 / keyword[2] zgjedhor / docs[2] 42764 / hits[2] 93999 /
Kuvendi, afat deri më 6 mars për miratimin e akteve nënligjore
  • 2016-02-18

Kuvendi, afat deri më 6 mars për miratimin e akteve nënligjore

Balla: Brenda mesit të marsit, aktet Nënkryetari i Komisionit të posaçëm parlamentar për Dekriminalizimin, Taulant Balla, u shpreh dje për ‘Top Channel’ se po punohet me ekspertët e opozitës për nxjerrjen e akteve nënligjore. Mendoj dhe shpresoj që në mes të marsit, ne ti

Regjistrimi i emigrantëve, Komisioni i Sigurisë rrëzon qeverinë për penalitetet
  • 2016-02-02

Regjistrimi i emigrantëve, Komisioni i Sigurisë rrëzon qeverinë për penalitetet

Projektligji Tahiri: Krijojmë kushtet, edhe emigrantët të mund të votojnë Nisma e qeverisë për të regjistruar shtetasit shqiptarë që punojnë e jetojnë jashtë territorit të vendit ka shkaktuar debate të forta në mbledhjen e djeshme të Komisionit Parlamentar të Sigurisë Kombëtare m

PD kerkese Kuvendit Ndryshime ne Kodin Zgjedhor jo kandidate me precedente
  • 2015-04-25

PD kerkese Kuvendit Ndryshime ne Kodin Zgjedhor jo kandidate me precedente

Transmetuar me 25042015 - 1208 Tirane 25 prill 2015 NOAal- Partia Demokratike ka dorezuar ne Kuvend nje projektligj ku kerkohen ndryshime ne Kodin Zgjedhor ne kuader te rezolutes 24 dhjetorit per dekriminalizimin e Parlamentitbr br Deputeti demokrat Oerd

Miratohen ndryshimet në Kodin Zgjedhor për përfaqësimin
  • 2015-03-25

Miratohen ndryshimet në Kodin Zgjedhor për përfaqësimin

Tiranë - Komisioni parlamentar i Ligjeve ka miratuar ndryshimet në Kodi Zgjedhor. Ndryshimet janë paraqitur nga grup deputetësh të majtë e të djathtë. Relatori i dy projektligjeve, Armando Subashi theksoi se në relacionin e tij janë pasqyruar ndryshimet e propozuara në diskutimin në par

Ndryshon Kodi Zgjedhor, pritet miratimi nga Kuvendi
  • 2015-03-25

Ndryshon Kodi Zgjedhor, pritet miratimi nga Kuvendi

Përshtatja e ligjit me ndarjen e re territoriale dhe rritja e pjesëmarrjes së grave në proceset zgjedhore, janë dy çështje, objekt i ndryshimeve në kodin zgjedhor dhe që presin miratimin së shpejti në parlament. Ndërhyrja e parë konsiston në ndryshimet e nevojshme teknike për përp

Kontrolli i KQZ Meta Nuk do biem ne pozitat e Berishes
  • 2015-01-14

Kontrolli i KQZ Meta Nuk do biem ne pozitat e Berishes

e Merkure 14 Janar 20150907 am brbrKryetari i Parlamentit Ilir Meta deklaroi dje se maxhoranca do te plotesoje vendet vakante ne Komisionin Qendror te Zgjedhjeve dhe nuk do te shkoje drejt reformimit te saj Meta i ftuar ne emisionin 30 minuta ne Vizion- u shpreh se do te ndiqet

Ndarja e re zgjedhore
  • 2015-01-10

Ndarja e re zgjedhore

Tiranë - Ndarja e re territoriale ka imponuar dhe një ripërcaktim të Zonave të Administrimit Zgjedhor, si niveli i dytë i administrimit të zgjedhjeve. Për shkak se me ndarjen e re ka humbur koncepti i rrethit mbi të cilin ishte mbështetur ndarja e ZAZ-ve të mëparshme, mazhoranca e majt