Rezultate te kerkimit per termin: +Projektligji

Meta: total 1000 / total_found 10651 / time 0.005 / keyword[0] projektligji / docs[0] 10651 / hits[0] 19468 /
Armiq të Ramës, por opozita e re voton pro projektligjeve të qeverisë
  • 2019-03-13

Armiq të Ramës, por opozita e re voton pro projektligjeve të qeverisë

Opozita e re u shtua ditën e sotme me 7 deputetë zëvendësues nga listat e PD dhe LSI, të cilët braktisën kauzën e partive të tyre, duke pranuar mandatin e ofruar nga KQZ për të plotësuar vakancat e krijuara. Ata përfaqësojnë në Parlament siglën e dy forcave kryesore të opozitës dh

No Pic available
  • 2019-02-07

STOP pirjes së duhanit, me ligjin e ri do ndalohet për të gjithë nën 100 vjeç

“Legjislacioni përcakton se cigarja konsiderohet si objekti më vdekjeprurës në historinë njerëzore.” Kështu fillon teksti i një projektligji të ri të paraqitur në Shtëpinë e Shtetit të Havait, ku bëhet thirrje për një bllokim gradual të shitjeve të cigareve brenda shte

PPP-të mbesin rrugëve, koncesioneve iu vjen fundi në verë!
  • 2019-01-22

PPP-të mbesin rrugëve, koncesioneve iu vjen fundi në verë!

Qeveria shqiptare ka vendosur se që prej 1 korrikut të këtij viti nuk do të pranojë më asnjë ofertë të pa kërkuar për koncesionet në infrastrukturë. Kjo formë investimesh është konsideruar prej vitesh si abuzive nga ana e politikanëve dhe ekspertëve të ekonomisë. Por tashmë nism

Rusia propozon ligjin për të qëlluar avionët e pasagjerëve
  • 2019-01-11

Rusia propozon ligjin për të qëlluar avionët e pasagjerëve

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë hartoi një projektligj që do t’iu lejonte forcave ruse të qëllojnë avionët e pasagjerëve civilë brenda hapësirës së saj ajrore. Draft-dokumenti, që iu propozua qeverisë, thotë se avionët e pasagjerëve që hyjnë në hapësirën ajrore ruse pa aut

Vettingu i pedagogëve, sa do jenë gjobat për plagjiaturën e titujve!
  • 2019-01-02

Vettingu i pedagogëve, sa do jenë gjobat për plagjiaturën e titujve!

Protesta e studentëve largoi Lindita Nikollën nga drejtimi i dikasterit të Arsimit. Ndonëse u shkarkua pa vullnetin e saj, Lindita Nikolla hartoi projektligjin e fundit si ministre, duke përmbushur edhe një nga kërkesat e studentëve, vettingun e Pedagogëve dhe gradave shkencore. Bëhet fj

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së
  • 2018-12-30

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal i qeverisë. Gjysma e ministrave që mbulonin postet më kyçe, u larguan. Megjithatë 2018 ofroi një shans për Shqipërinë në rrugën e integrimit, n

No Pic available
  • 2018-12-27

Antishpifja me gjoba të majme për mediat, qeveria: Huazim i modelit kroat

Dy muaj më parë, zyrtarë të lartë të shtetit folën për një paketë antishpifje që do të ndëshkonte deklaratat e pavërteta të politikanëve dhe raportimet fake neës. Sot, ne kemi vetëm një draft të hartuar nga Këshilli i Ministrave, që merr përsipër kontrollimin e portaleve. Më