Rezultate te kerkimit per termin: +Prokura

Total: 147
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.354Z

Prokura veneciane e Prokurorit të Përgjithshëm

Nga Ndriçim Kulla* Komisioni i Venecias, kur merret me vende si Shqipëria, funksionon si një lloj Këshilli i të Urtëve që jep mendime për mbarëvajtjen e institucioneve. Megjithëse këta Të Urtë Europianë, në shumicën e rasteve përpiqen të mos merren shumë me detaje, sepse kështu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.850Z

Brace: Argita Berisha mashtron

Drejtuesit e Partise Socialiste shprehen se vajza e Kryeministrit, zonja Argita Berisha dhe studio e saj ligjore jane te perfshire ne bizneset e Damir Fazllic. Nenkryetari i grupit parlamentar socialist Erion Brace ka bere publike disa prokura qe sipas tij vertetojne lidhjet mes tyre si dhe hedhin p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.720Z

Skandali i TVSH/ Shoqja e Argitësfirmosi për 11 firma fantazmë

TIRANE- Laura Pustina, shoqja e Argita Berishës dhe gruaja e ish-drejtorit të Rrugëve Andi Toma, ka lëshuar prokurat e përfaqësimit për 11 kompanitë kineze që janë implikuar në skemën e vjedhjes së 5.4 milion euro. Prokurorat i janë dhënë shtetasit Mirjan Beneja dhe më pas ky ka kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.407Z

Dajti/ Shtyhet gjyqi, nuk vlente prokura e avokatit

Avokati nuk ka mundur të takojë klientin e tij për ta njohur me dosjen dhe katet e prokurorisë dhe kjo ka qenë arsyeja që është shtyrë seanca gjyqësore e Aldo Bares. Avokati Vladimir Meçe ka pohuar se masat e rrepta të sigurisë që janë vendosur për klientin e tij si dhe procedurat q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.924Z

Legalizimet, AKKP: 708 emrat e ish-pronarëve që përfitojnë

16/09/2011  Kreu Elvis Çefa: Të hënën nis aplikimi pa afat. Subjektet të paraqesin dokumentacionin Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit të Pronave nis të hënën pranimin e kërkesave për shpërndarjen e këstit të parë për ish-pronarët që kompensohen pasi janë prekur nga ndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.019Z

AKKP Me 18 tetor do te nise procedura per kompensimin

Anilejda Shembitraku Ne mbeshtetje te Vendimit te Keshillit te Ministrave Nr. 383 date 19.05.2010 Per percaktimin e procedurave te shperndarjes se fondit te kompensimit ne vlere per pronaret e pasurive te paluajtshme prone private qe preken nga ndertimet informale te ndryshuar Agjencia e Kthimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.157Z

Legalizimet, qeveria dëmshpërblen me 2 milionë USD ish-pronarët

Këshilli i Ministrave miratoi dje shpërblimin e pronarëve për sipërfaqet takuese të pasurive të zëna nga ndërtimet informale në qarqet e Tiranës, Elbasanit, Vlorës, Shkodrës dhe Kukësit. Vlera e përgjithshme e kompensimit për sipërfaqen prej 25 242 m² që shpronësohet, është 25

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama