Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurimit

Meta: total 1000 / total_found 3492 / time 0.002 / keyword[0] prokurimit / docs[0] 3492 / hits[0] 7353 /
No Pic available
  • 2019-04-04

Mund ta shkarkojmë, rektori Koni i kthehet Ramës: Sulm i paprecedentë, fajin e kanë dekanët

Pas paralajmërimeve të kryeministrit Edi Rama për shkarkim, ka reaguar ditën e sotme rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ai shkruan se sulmet dhe akuzat e shefit të qeverisë shqiptare janë të papranueshme dhe të paprecedentë. Koni i drejtohet me një pyetje të gjithë opin

Qeveria, korporatë për investimet publike
  • 2019-03-24

Qeveria, korporatë për investimet publike

Qeveria ka miratuar një projektligj, i cili i hap rrugë krijimit të një korporate shtetërore që do të realizojë investime publike. E organizuar në formën e shoqërisë aksionare, kapitali themeltar për ngritjen e korporatës së investimeve do të financohet nga buxheti i shtetit. Por k

Gërdeci dhe trafiku i armëve, gjykata e Floridas rrëzon djalin e Berishës
  • 2019-03-17

Gërdeci dhe trafiku i armëve, gjykata e Floridas rrëzon djalin e Berishës

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Berisha, ka dështuar për të marrë një shfajësim para një gjykate amerikane në lidhje me biznesin e trafikimit të armëve dhe municionit kinez për llogari të një kompanie amerikane nga Gërdeci në drejtim të Afganistanit. Një gjykatë në Fl

Skandali / Kompania e Safet Gjicit kapet në konflikt interesi
  • 2019-03-10

Skandali / Kompania e Safet Gjicit kapet në konflikt interesi

Partia Demokratike ka publikuar sot një denoncim të fortë, ku thotë se firma e Safet Gjicit ka marrë pa garë tenderin e OSHEE-së Burrel. Sipas denoncimit nga zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa, drejtoria e OSHEE-së në Burrel, e drejtuar nga Agron Malaj ka kërkuar të blejë për 2 vite shë

Air Albania, deputeti i PE letër Mogerinit: A kanë shkelje ligjore këto prokurime?
  • 2019-02-14

Air Albania, deputeti i PE letër Mogerinit: A kanë shkelje ligjore këto prokurime?

Çështja e Air Albania dhe aeroporti i Vlorës është bërë një çështje sërish në Parlamentin Evropian. Deputeti i Parlamentit Evropian, Paul Ruebig, i ka dërguar sot një letër përfaqësueses së Lartë për Politikën e Jashtme e të Sigurisë të Ben Federica Mogherinit. Në letrën e

No Pic available
  • 2019-02-09

Përgatituni të zbrazni xhepat, PPP-ja e pompave do të shtrenjtojë naftën

Komisioni i Prokurimeve Publike i ka hapur rrugën koncesionit të shumëpërfolur për kontrollin e pompave në stacionet e karburanteve. Përmes një vendimi të beftë, Komisioni i Prokurimeve ka lejuar Ministrinë e Financave të zhvillojë tenderin që ia kalon privatit këtë shërbim, i cili

Skandali me tenderët, merren në pyetje ish-ministrat e Drejtësisë dhe Gjonaj
  • 2019-02-08

Skandali me tenderët, merren në pyetje ish-ministrat e Drejtësisë dhe Gjonaj

Prokuroria e Tiranës pritet që të thërrasë për të dëshmuar 3 ish-ministra të Drejtësisë. Konkretisht, do të thirren për të dëshmuar ish-ministri Ylli Manjani, Petrit Vasili dhe Gazmend Bardhi. Mësohet se ata do të pyeten javën e ardhshme në lidhje me rolin e tyre në procedurat e