Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurort

Total: 42
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.800Z

Prokuroria, Ligjet diskutojnë sot raportin e Ministrisë së Drejtësisë

Komisioni i Ligjeve do t njihet sot me raportin e Ministris s Drejtsis pr punn e prokuroris gjat vitit 2009. N kt raport tpublik pak dit m par nga gazeta “standard” thuhet se n shum raste prokurort n shkelje t ligjit kan pushuar shtje penale. N kt raport konstatohen r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

MB ndjekje penale pr prokurort

Ministria e Brendshme ka reaguar sot pas lajmeve t publikuara n disa media t Tirans lidhur me krkesn e prokuroris pr biznesmenin boshnjak, Damir fazlli. Prmes nj deklarate pr shtyp, MB sqaron se ligjet e vendit dhe ai i Policis s Shtetit, ndalojn rreptsisht zbatimin e urdhrave q vijn n kundrshtim me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.670Z

Prokuroria, plan hetimor për akuzat e korrupsionit

Procesi Prokuroria nuk ka kryer asnj veprim n lidhje me sekuestrimin e praktiks s dhnies me koncesion t HEC-eve, apo shfrytzimit t zonave naftmbajtse, pr t cilat prej ditsh prplasen me deklarata dy forcat kryesore politike n vend, Partia Socialiste dhe ajo Demokratike. Lajmi konfirmohet nga burime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.390Z

Falsifikimi i municioneve në Shqipëri

Akuza Efraim Diveroli pranoi se kishte shitur municione kineze t ndaluara pr t’u tregtuar M 31 gusht t vitit 2009, gazeta “Miami Herald” shkruante se tregtari i municioneve t Miami Beach, Efraim Diveroli, rrezikonte t dnohej deri n pes vjet burg n muajin nntor, nse do t shpallej f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

OSBE: Dështim në gjykimin e krimeve të luftës

N Kosov ka pasur dshtim t sistemit pr gjykimin e krimeve t lufts, sht konkluzioni i nj raportit t OSBE-s, q trajton shtjet e krimeve t lufts n periudhn 1999-2009. Pr 10 vjet me radh, sistemi gjyqsor ka dshtuar t’i gjykoj krimet e lufts n Kosov. Ky prfundim i nxjerr nga rap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.760Z

Kërcënimet në telefon: Gjobë deri në një vit burg

Prej kohsh telefonatat anonime dhe krcnimet prmes tyre, janpjes e hetimit nga prokuroria dhe n dhjetra raste prokurort jan detyruar q kallzimet t mos marrin zgjidhje ligjore. Nj pjes e mir e tyre jan konsideruar t mbyllura kjo pr arsye se nuk ka nj ligj t veant q zgjidh kt konflikt mes palve. Munges

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.065Z

Rama: I refuzuam serbt

Tiran (start)- Kryeprokurorja Ina Rama, ka reaguar sot lidhur me krkesn e prokurorve serb pr krimet e lufts pr t zhvilluar hetime n Shqipri. Sipas kryeprokurores Rama, refuzimi i krkess s prokurorve serb shtn prputhje me normal ligjore dhe sipas saj, nj vendim i till nuk sht aspak i nxituar. Beograd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama