Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurores

Meta: total 1000 / total_found 2467 / time 0.001 / keyword[0] prokurores / docs[0] 2467 / hits[0] 3164 /
Lobimi 500 mijë dollarë i PD-së në SHBA, Basha paraqitet në Prokurori
  • 2019-03-25

Lobimi 500 mijë dollarë i PD-së në SHBA, Basha paraqitet në Prokurori

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është paraqitur sot në Prokurorinë e Tiranës për tu njohur me aktet e hetimit për çështjen e kontratave të lobimit që selia blu ka bërë në SHBA para dhe gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 2017. Vetëm pak ditë më par

E kapi Vettingu, letër e prokurores për ndërkombëtarët!
  • 2019-03-04

E kapi Vettingu, letër e prokurores për ndërkombëtarët!

Prokurorja e Tiranës Antoneta Sevdari pas shkarkimit nga detyra nga Kolegji i Posaçëm të Apelimit, për pamjaftueshmëri në deklarimin e pasurisë dhe cenim të besimit të publikut te drejtësia, u ka dërguar një letër të hapur ndërkombëtarëve. Në këtë letër drejtuar ndërkombëta

Pasuria e burrit djeg përfundimisht anëtaren e KLP, Antoneta Sevdari
  • 2019-02-28

Pasuria e burrit djeg përfundimisht anëtaren e KLP, Antoneta Sevdari

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi sot të shkarkojë nga detyra prokuroren Antoneta Sevdari, e cila është edhe anëtare e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Sevdari ia kishte dalë të kalonte me sukses shkallën e parë të vettingut, pasi KPK e cilësoi të pastër në tre komponentët

Rumani, hetime të stisura për prokuroren Kövesi
  • 2019-02-16

Rumani, hetime të stisura për prokuroren Kövesi

Laura Kövesi, drejtuesja që u hoq me nxitim nga Autoriteti Antikorrupsion i Rumanisë, DNA është për shumë politikanë një gjemb në këmbë. Pas largimit të saj nga detyra vitin e kaluar nga qeveria social-liberale, kundër saj u nxit një gjueti e vërtetë shtrigash. Tani kjo arritur një

Donika Prela konfirmohet në krye të Krimeve të Rënda
  • 2019-02-05

Donika Prela konfirmohet në krye të Krimeve të Rënda

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit dha vendimin për Donika Prelën, drejtuesen e komanduar të Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Donika Prela u rikonfirmua në krye të Krimeve të Rënda Gjatë seancës së 22 janarit, përveç blerjes së një apartamenti që u raportua se ishte blerë me çm

SPAK shkund politikën, 2 vjet në Tiranë prokurorja që dogji ish-kryeministrin
  • 2019-02-04

SPAK shkund politikën, 2 vjet në Tiranë prokurorja që dogji ish-kryeministrin

Tamar Laptosh, prokurorja që hetoi dhe dërgoi në bankën e të akuzuarve ish-kryeministrin kroat Ivo Sanader dhe ish-zv/kryeministrin do të qëndrojë dy vjet në Shqipëri. Ajo do të japë eksperiencën e saj se si hetohet korrupsioni dhe si hetohen zyrtarët më të lartë. Gjatë një takimi

Akuzat për Prokurorin Bujar Sheshi: Nuk kam qenë ish-sigurims!
  • 2019-01-27

Akuzat për Prokurorin Bujar Sheshi: Nuk kam qenë ish-sigurims!

Bujar Sheshi, anëtar i Këshillit të Lartë të Prokurorisë deklaron për Top Channel nuk është e vërtetë që ka qenë bashkëpunëtor i ish Sigurimit të Shtetit. Ai thotë se këtë do ta vërtetojë me dokumente. Por Sheshi duhet të ishte verifikuar para se të zgjidhej në KLP nga kryepr