Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurorise

Meta: total 1000 / total_found 12622 / time 0.005 / keyword[0] prokurorise / docs[0] 12622 / hits[0] 17883 /
No Pic available
  • 2019-03-23

Ish-deputeti demokrat sfidon Ramën: Hajde provoje Shkodrën nëse ta mban!

Nëpërmjet një postimi në Facebook, ish-deputeti demokrat Bardh Spahia ka sfiduar kryeministrin Edi Rama për të vizituar Shkodrën. Spahia thekson se Shkodra e flak atë dhe përfaqësuesit e tij, njëlloj si kriminelët me të cilët bleu vota. Ai e fton për vizitë në Shkodër, duke i bë

Fajdexhinjtë/ Aksion me 160 policë, ja çfarë u sekuestrua sot në Shkodër (FOTO)
  • 2019-03-14

Fajdexhinjtë/ Aksion me 160 policë, ja çfarë u sekuestrua sot në Shkodër (FOTO)

Të tjera detaje janë publikuar nga Policia e Shkodrës për operacionin MARANAJ, ku u angazhuan 160 efektivë policie dhe u përdorën 30 automjete për të bërë të mundur ndalimin e 11 personave, të përfshirë në një skemë fajdesh. Policia bën me dije se gjithçka erdhi pas një hetimi 

Pranohet kërkesa e Balilit për gjykim të shkurtuar, në 12 mars pretenca
  • 2019-02-25

Pranohet kërkesa e Balilit për gjykim të shkurtuar, në 12 mars pretenca

Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda në kryeqytet ka pranuar këtë të hënë kërkesën e të panderhurit Klement Balili për gjykim të shkurtuar. Ndërkohë, më 12 mars do te lexohet pretenca. Gjykimi i shkurtuar i jep të drejtën Balilit të përfitojë ulje të dënimit, n

Vrasja në ish-Bllok, si u përfshi burri  i ish-misit
  • 2019-02-04

Vrasja në ish-Bllok, si u përfshi burri  i ish-misit

Ish-Missi shqiptar, Suada Sherifi ka folur për herë të parë pas shpalljes në kërkim të bashkëshortit të saj, si i përfshire në ngjarjen e rende te ndodhur ne ish-bllok. Teksa ka qene e ftuar ne emisionin Thumb në ABC Neës ajo nuk ka lënë pa komentuar edhe ketë pjese për të cilën

Vasili akuza të forta Ramës: Zvarraniku po kontrollon Prokurorinë
  • 2019-02-01

Vasili akuza të forta Ramës: Zvarraniku po kontrollon Prokurorinë

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe Prokurorisë, pas hetimeve që nisi kjo e fundit ndaj Zërit të Amerikës në lidhje me përgjimet e publikuara për Vangjush Dakon. Vasili shkruan në Facebook se Prokuroria

PD: Kryeministri lakuriq i krimit, nxjerr rezultate që nuk i prek askush
  • 2018-12-31

PD: Kryeministri lakuriq i krimit, nxjerr rezultate që nuk i prek askush

Nënkryetari i Partisë Demokratik, Edi Paloka, ka reaguar në lidhje me konferencën për shtyp të kryeministrit Edi Rama me gazetarët. Në një reagim të tij Paloka shkruan se Rama prej 5 vjetësh drejton qeverinë më të inkriminuar dhe të korruptuar të 29 viteve te fundit, por shqiptarëve

Armë e municion në Elbasan, ja kush u arrestua në aksionin e FNSH (VIDEO)
  • 2018-11-17

Armë e municion në Elbasan, ja kush u arrestua në aksionin e FNSH (VIDEO)

E shtuna nuk ishte një ditë e qetë në Elbasan, me policinë lokale dhe FNSH që blinduan qytetin, duke ushtruar kontrolle për armë dhe persona në kërkim, kryesisht në zonën e fisit Çapja. Vetëm në mbrëmje policia ka njoftuar për rezultatet e operacionit, ku janë sekuestruar 2 armë z