Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurorja

Meta: total 1000 / total_found 3178 / time 0.001 / keyword[0] prokurorja / docs[0] 3178 / hits[0] 4393 /
No Pic available
  • 2017-06-17

Çertifikata falso, specialisti i shëndetësisë në burg, inspektorja në shtëpi

Masën e sigurisë arrest me burg pa afat ka vendosur Gjykata e Shkalles se Pare Shkoder ndaj specialistit te Inspektoriatit Shteteror te Shendetit Shkoder Dritan Geci, Arrest shtëpie për specialisten e këtij institucioni, Misleva Mustafa. Ata janë arrestuar dy dite me pare nga policia, te akuzu

No Pic available
  • 2017-05-30

Vettingu, Ina Rama: Jam e besueshme; Noka: Të skualifikoi Strasburgu

Komisioni ad-hoc për vlerësimin e kandidatëve që do të përbëjnë organet e vettingut po zhvillon seancën e dytë dëgjimore me aplikantët. Para Komisionit u paraqit edhe ish-kryeprokurorja Ina Rama që kandidon për Kolegjin e Apelimit. Para anëtarëve të Komisionit, Rama tha se gëzon be

PËR KRIMINELIN ALFRED PEZA DHE ENGJËJT E PROKURORISË!
  • 2017-05-25

PËR KRIMINELIN ALFRED PEZA DHE ENGJËJT E PROKURORISË!

Sa më përket mua personalisht, të gjithën këtë po e përjetoj si një eksperiencë të munguar dhe të radhës, të cilën nuk ia uroj askujt. Pasi motivi që më ka shoqëruar këto ditë të vështira për Mirelën, Hergin, Almirin dhe nënën time, është një shprehje e Gëtes: Gjatë gji

Zgjedhjet, Tom Doshi i shpëton dekriminalizimit, Gjinushi: Listat tona të miratuara nga KQZ
  • 2017-05-20

Zgjedhjet, Tom Doshi i shpëton dekriminalizimit, Gjinushi: Listat tona të miratuara nga KQZ

Prokuroria e Përgjithshme i ka kthyer përgjigje KQZ për kandidimin e Tom Doshit si deputet në siglën e social-demokratëve. Prokurorja e sektorit të dekriminalizimit, Rovena Gashi ka vendosur që Doshi të përfshihet në ndalimet e këtij ligji. Por për kryetarin e Partisë Social-demokrate,

No Pic available
  • 2017-05-19

Michael Flynn në qender të hetimit mbi përfshirjen e Rusisë në zgjedhje

Gjenerali në pension Michael Flynn, një mbështetës politik i fortë i zgjedhjes së Donald Trumpit president dhe këshilltari i tij i parë për sigurinë kombëtare për 24 ditë, tashmë është e sigurtë se është në qendër të një hetimi nga një prokuror i ri i posaçëm, mbi lidhjet e

Michael Flynn në qendër të hetimit mbi përfshirjen e Rusisë në zgjedhje
  • 2017-05-19

Michael Flynn në qendër të hetimit mbi përfshirjen e Rusisë në zgjedhje

Gjenerali në pension Michael Flynn, një mbështetës politik i fortë i zgjedhjes së Donald Trumpit president dhe këshilltari i tij i parë për sigurinë kombëtare për 24 ditë, tashmë është e sigurt se është në qendër të një hetimi nga një prokuror i ri i posaçëm, mbi lidhjet e n

Skandali i BKT-së, ishte në Kinë, por bashkëshortja merr kredinë në emër të tij
  • 2017-05-12

Skandali i BKT-së, ishte në Kinë, por bashkëshortja merr kredinë në emër të tij

Punonjësi i AKU, Gjon Marku, tregon në emisionin STOP se në vitin 2007, u nis për një muaj drejt Kinës për arsye pune. Gjatë mungesës së tij, bashkëshortja kishte marrë një kredi në BKT me vlerë 15 milionë lekë, me afat shlyerjeje deri në vitin 2014. Vetëm në vitin 2015, kur isht