Rezultate te kerkimit per termin: +Promendade +Gallery

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] promendade / docs[0] 1 / hits[0] 1 / keyword[1] gallery / docs[1] 438 / hits[1] 1622 /
Hyska: Qytetet, fytyra e njeriut pa identitet
  • 2010-07-02

Hyska: Qytetet, fytyra e njeriut pa identitet

Fituesi i "Ardhje 2010", Dritan Hyska, ndihet i kënaqur që juria e ka parë fotografinë e tij si një dokument i kohës së tranzicionit. Artisti 30-vjeçar tregon për lidhjen e tij me realitetin urban dhe arkitekturën dhe çfarë pret nga Nju-Jorku ku do të jetë rezident falë këtij çmimi