Rezultate te kerkimit per termin: +Promovohet

Meta: total 1000 / total_found 1440 / time 0.000 / keyword[0] promovohet / docs[0] 1440 / hits[0] 1542 /
Vrasjet në Shkodër/ Voltana Ademi: Ndihem e frikësuar, asnjë vrasje e zbuluar
  • 2019-04-01

Vrasjet në Shkodër/ Voltana Ademi: Ndihem e frikësuar, asnjë vrasje e zbuluar

Vrasjet në Shkodër kanë sjellë një klimë pasigurie në qytetin verior dhe kjo ka shqetësuar së tepërmi edhe kryebashkiaken Voltana Ademi. Ceremonia e prezantimit të prefektit të ri në Shkodër është shoqëruar me debate mes kryetares së Bashkisë Voltana Ademi me ministrin e Brendsh

No Pic available
  • 2018-10-12

Tropojë, Meta: Të promovohet trashëgimia kulturore

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot Rrethin e Tropojës dhe përmes një postimi në rrjetin social Facebook ai bën thirrje për promovimin e trashëgimisë kulturore. Shumë nga thesaret e trashëgimisë kulturore e artistike të kombit tonë, sidomos Kcimet e Tropojës nevojitet të

Aguero mposht Çelsin, Siti fiton Superkupën e Anglisë (Video)
  • 2018-08-05

Aguero mposht Çelsin, Siti fiton Superkupën e Anglisë (Video)

Manchester City ka mposhtur 2-0 Chelsea në Wembley, duke fituar Superkupën e Anglisë. Kjo është hera e pestë që City e fiton këtë trofe, që për herë të fundit e kishte ngritur në qiell në vitin 2012. Për kampionët e Anglisë heroi ishte Sergio Aguero, autor i të dy golave. El Kun e

No Pic available
  • 2018-06-20

Robert Pichler ekspozitë në shtëpinë e Kadaresë

Një arkivol që kalon përroin! Është bosh apo me trup të vdekuri brenda? Duhet të jetë bosh, pasi hapi i burrit që mban arkivolin, ndihet i lehtë dhe kaq preçiz i ngulur mbi shkëmb, sikur të ishte një flutur e ndalur për të thithur furnizim mbi gojën e një luleje. Arkivoli duhet të

No Pic available
  • 2018-05-01

Letërsia shqipe promovohet në Rumani

Pas suksesit të letërsisë shqipe në Sibiu, vazhdon promovimi i saj në qytetin e Iasi-it. Promovohet romani “Kukulla” i Kadaresë, i përkthyer nga Marius Dobrescu, dhe do të mbahet një mbrëmje poetike me vargjet e poetëve Frederik Rreshpja, Ilirian Zhupa, Visar Zhiti, Dritero Ag

Kantautori Joe Artid Fejzo braktis Italinë për këtë arsye!
  • 2018-03-05

Kantautori Joe Artid Fejzo braktis Italinë për këtë arsye!

Kantautori Joe Artid Fejzo, ndonëse prej vitesh jeton në Itali, këto ditë të para Marsi i është rikthyer kujtimeve dhe Parkut të Liqenit. Sikundër shumë artistë të njohur, edhe Joe Artid Fejzo, i është bashkuar nismës së Bashkisë ”Dhuro pemë për Tiranën”.

Pemët e dashurisë, 200 fidanë mbillen në Tiranë ditën e Shën Valentinit
  • 2018-02-14

Pemët e dashurisë, 200 fidanë mbillen në Tiranë ditën e Shën Valentinit

Këtë vit mos këput asgjë për dashurinë, më mirë hidh rrënjët dhe shih të rritet ndër vite Nën këtë moto dhjetëra çifte të reja në kryeqytet iu bashkuan në Ditën e të Dashuruarve nismës së Bashkisë së Tiranës duke mbjellë 200 pemë të reja, si simbol i dashurisë së tyre