Rezultate te kerkimit per termin: +Promovohet

Total: 1433
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.744Z

Libri i Bekim Fehmiut promovohet në Prishtinë

Libri "Shkëlqim dhe tmerr", shkruar nga aktori i famshëm shqiptar, Bekim Fehmiu, është përkthyer për s'pari herë në shqip dhe do të promovohet në Prishtinë, në kuadër të festivalit "Mirëdita, dobar dan!". Libri do të promovohet në Teatrin Kombëtar të Kosovës, më 25 mars me fill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.587Z

Promovohet libri Fitimtarët, me autor Alastari Cambpell

Është prezantuar sot për lexuesin shqiptar libri Fitimtarët, me autor Alastari Cambpell. Promovimi i librit u bë në ambientet e kryeministrisë. Alastair Campbell, ka qenë ish-drejtor i komunikimit të Tony Blair. Të pranishëm në këtë eveniment ishin kryeministri Rama, trajneri i Kombët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.396Z

Promovohet sot projekti muzikor Turtullesha

Një CD që përmban njëzetë këngë të vjetra popullore dhe qytetare, kënduar dikur nga këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Shpresa Berisha, promovohet sot në Prishtinë. Projekti muzikor, i titulluar "Turtullesha", bazuar në titullin e këngës së famshme me të njëjtin titull, përmban

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.680Z

Promovohet filmi "Rachel Getting Married"

Promovohet ne Amerike filmi me i fundit i Anne Heathway, "Rachel Getting Married". I drejtuar nen regjine e Jonathan Demme, ky film gjurmon ne dinamikat e nje familjeje dhe veshtiresit emocionale te saj.Ai eshte xhiruar ne formen e nje dokumentari, me nje stil eksplorues dhe dialogje tera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.577Z

Promovohet libri "Shtatoret e përjetësisë"

Promovohet librit "Shtatoret e përjetësisë" të autorit Lekë Gojçaj, një nga veprimtarët e shquar të mërgatës shqiptare në SHBA dhe një prej lobistëve të njohur të çështjes shqiptare në Uashington. Gojçaj është sponsor i 12 shtatoreve të Nënë Terezës të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.208Z

Orikum-Radhimë, promovohet studimi urbanistik

Promovohet studimi urbanisitik për zonën Orikum-Radhimë. Studimi i miratuar nga KRRTRSH synon disiplinimin e zonës bregdetare me qëllim zhvillimin e turizmit elitar, ndërsa parashikohen dhe ndërtimi i hapësirave të gjelbëruara. VLORE- Zbatimi i studimit urbanistik Orikum-Radhimë prit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.939Z

Historia e Shqypnis promovohet në Prishtinë

Në ambientet e Institutit Albanologjik në Prishtinë më 2 dhjetor me fillim nga ora 12:00 do të promovohet libri i shkrimtarit shqiptar, Dom Ndoc Nikaj, "Historia e Shqypnis". Vëllimi i parë i këtij libri u botua në Bruksel në vitin 1902 ndërsa i dytë në Shkodër, në 1917. Ky promovim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama