Rezultate te kerkimit per termin: +Pronsi

Total: 76
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.362Z

Tiran, kapet banda “tmerr” i telave elektrik pr skrap

Ishin“tmerr” i pompave t ujit, telave elektrik, bobinave t trasformatorve. Privat e shtetror ishin “preh” e tyre. I grabisnin pr t’i shitur si skrap, moda e fundit dhe biznesi q shtyn shum grabits t metaleve t dmtojn linja elektrike, ujore etj. Sipas deklarats s policis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.362Z

Tirane kapet banda tmerr i telave elektrike per skrap

Ishin“tmerr” i pompave t ujit, telave elektrik, bobinave t trasformatorve. Privat e shtetror ishin “preh” e tyre. I grabisnin pr t’i shitur si skrap, moda e fundit dhe biznesi q shtyn shum grabits t metaleve t dmtojn linja elektrike, ujore etj. Sipas deklarats s policis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.853Z

Inspektorati Ndërtimor, prishen 12 objekte në zonën e Vilave, Vlorë

Inspektorati Ndrtimor ka zhvilluar nj aksion dje pr prishjen e 12 objekteve n zonn e Vilave n Vlor. Inspektorati Ndrtimor Urbanistik Kombtar bn me dije se aksioni pr prishjen e ndrtimeve pa leje n zonn e njohur si zona e Vilave n Vlor sht kryer n baz t procedurave krejt t rregull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.671Z

Ish-pronarët: Në qoftë se nuk reflektohet, do të nisin protestat e pandalshme

Qndrimi Flet kreu i shoqats “Pronsi me Drejtsi”, Rrapo Danushi: Nisma e PD-s ka pr qllim t bllokoj ankesat n Strasburg Ish-pronart jan t mendimit se mazhoranca ndrmjet ligjit t ri t pronave ka si qllim t’i zvarris pronart npr gjyqet shqiptare, duke i vonuar n dorzimin e dosjeve n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.979Z

Pasuria e sindikatave, zbardhet vendimi i Kushtetueses

Gjykata Kushtetuese ka zbardhur vendimin, i cili rrzon ligjin e qeveris, q shtetzonte pronat e sindikatave. Me nj votim 5 me 4 n favor t sindikatave, gjykata u njohu atyre t drejtn e zotrimit t pronave t tyre, pronsi e dhn me ligj nga shteti shqiptar, duke shfuqizuar ligjin 10159

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.860Z

Dhënia e tokës me qera, miratohet drafti

Njsit vendore do t prcaktojn kriteret dhe masn e shprblimit pr pronart e tokave q nuk e kultivojn m at, pas kalimit t prons pronarve t tjer n prdorim. Ky sht thelbi i projektligjit t miratuar nga Komisioni parlamentar i Ekonomis, "Pr prdorimin dhe shfrytzimin e tokave bujqsore t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.408Z

Zyrtarët e Qeverisë, 70 milionë lekë për makinat e tyre

Komisioni pezullon procedurat për 3 zyrtarë Nga pronsi e Kryeministris, zyrtart e saj bjn pron t tyre automjetet me t cilat do t lvizin n funksion t detyrave q kryejn. I gjetn t gatshme kur hyn n Kryeministri, por pr prdorimin e mtejshm t automjeteve zyrtarve aktual t ktij insti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama