Rezultate te kerkimit per termin: +Pronave

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.907Z

Dorehiqet kreu i Pronave

Drejtori i Agjencise se Kthimit dhe Kompensimit te Pronave ne rrethin e Fierit, Albert Alimadhi ka dhene doreheqjen. Edhe pse vendimi i tij ende nuk eshte marre per shqyrtim nga drejtori i Pergjithshem i AKPP ne rang vendi, prej burimeve zyrtare ne Qarkun e Fierit, konfirmojne se doreheqja e Alimadh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.604Z

Legjenda e pronave

Ndërsa po shtohen përpjekjet për të marrë një ftesë në Samitin e NATO-s në Bukuresht, midis shumë "detyrave" të tjerave, ajo e kthimit dhe kompensimit të pronave nuk duket se ka shënuar ndonjë përparim, për të mos thënë të kundërtën. Treguesi më ironik i këtij realiteti të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.602Z

Kushtetuesja rrëzon ligjin e pronave

Qeveria i kishte dhënë pushtet kreut të AKKP që të anulonte vendimet e mëparshme të pronave. Rrëzohen nenet 16 e 18 TIRANË - Ligji për "Kthimin dhe Kompensimin e pronave" do të ndryshojë sërish për shkak se Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar ndryshimet e bëra nga qeveria Berisha në li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.094Z

Afati, "digjen" dosjet e pronave

Mbyllet procesi i njohjes, kthimit dhe kompensimit te prones ne Shqiperi, te pakten ligjerisht. Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave prej nje viti ka nderprere dhenien e vendimeve me qellim njohjen, kthimin dhe kompensimin e prones. Ky proces rezulton te jete mbyllur prej nje viti, me sakte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.379Z

Denoncoi punonjesit, pezullohet kreu i pronave

Drejtori i Agjencise se Kthimit dhe Kompensimit te Pronave ne Elbasan eshte pezulluar nga detyra. Burime nga ky institucion bejne te ditur se Zyra e Pergjithshme e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave ka pezulluar drejtorin e komanduar, Agron Mino, pas konflikteve qe shperthyen ne kete zyre mes tij dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.180Z

Ligji i pronave ne Gjykatën Kushtetuese

Gjykata Kushtetuese ka nisur shqyrtimin e ankimimeve për ligjin e pronave. Kolegji ka vendosur te bashkoje ne një çështje te vetme ankesat qe vijnë nga shoqata ?Pronësi me Drejtësi? dhe Komiteti Shqiptar i Helsinkit?. Ne thelb, ato kane te njëjtën kërkesë, shfuqizimin e ndryshimeve te fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.731Z

"Kompensimi i pronave, i paperfillshem" Rozeta Rapushi

Pronaret e ligjshem te tokave japin shifra marramendese, qe sipas tyre shteti duhet te veje ne dispozicion te tyre per kompensimin fizik. Menjehere pas vendimit te qeverise per dhenien e 27.000 m2 toke "shesh", ne dispozicion te Agjencise se Kthimit dhe Kompensimit te Pronave, per nisjen e kompensim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama