Rezultate te kerkimit per termin: +Pronave

Meta: total 1000 / total_found 13924 / time 0.006 / keyword[0] pronave / docs[0] 13924 / hits[0] 31563 /
FT: Zgjedhjet në Shqipëri caktojnë rrugën drejt BE-së
  • 2017-06-23

FT: Zgjedhjet në Shqipëri caktojnë rrugën drejt BE-së

Zgjedhjet e përgjithshme të 25 qershorit do të përcaktojnë marrëdhënien e ardhshme të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Kështu shkruan gazetarja Kerin Hope, në një artikull për Financial Times. Ndërsa citon rastin e një qytetari shqiptar, të cilit i është dashur të përballet me

Publikohen foto të panjohura të genocidit mbi çamët
  • 2017-06-23

Publikohen foto të panjohura të genocidit mbi çamët

Kolaboracioni dhe genocidi në çamëri  1944-1945, (E vërteta e bashkëpunimit të çamëve me gjermanët) është studimi më i fundit mbi raportet shqiptaro-greke në fokus të së cilit është çështja çame. Studiuesi Arben P. Llalla sjellaspekte dhe dokumente historike me pika të shkurta

No Pic available
  • 2017-06-22

Blushi: Ligji i pronave 7501 do ndalojë së funksionuari, Rama tepsixhi

E drejta e pronësisë do të jetë çështja e parë së cilës partia e Ben Blushit do ti japë zgjidhje nëse fiton zgjedhjet. Teksa ka kërkuar votën në Babrru, Blushi u ka premtuar banorëve anulimin e ligjit 7501, të cilin e cilësoi persekutues për ish-pronarët. Kryetari i LIBRA-s, Ben B

No Pic available
  • 2017-06-19

BE vazhdon sanksionet për Krimenë

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian kanë vazhduar edhe për një vit sanksionet për ndalimin e invenstimeve nga vendet e BE-së, në Krime. Këto sanksione që nga viti 2014 vijnë si përgjigje pas aneksimit ilegal të gadishullit ukrainas nga ana e Rusisë. Që nga a

MILIONERËT E PRODHUAR NGA POLITIKA
  • 2017-06-17

MILIONERËT E PRODHUAR NGA POLITIKA

Pushteti dhe politika vazhdojnë të shihen si mundësia më e lehtë për pasurim të shpejtë në Kosovë. Politikanët, vazhdojnë të mbeten ndër njerëzit më të pasur në Kosovë, përderisa, nuk ka një mundësi ligjore për hetimin dhe vërtetimin e pasurisë së tyre. Kjo gjendje, ka bër

Ulet çmimi i biletave të autobusit për ish-komunat
  • 2017-06-16

Ulet çmimi i biletave të autobusit për ish-komunat

Sot nga Farka, kryebashkiaku Veliaj dha një lajm të mirë edhe për banorët që jetojnë në ish-komuna, të cilët përfitojnë nga ulja e çmimit të biletave të autobusit. Ai deklaroi se falë negociatave me kompanitë e transportit publik, është arritur ulja më e madhe e çmimit të bilet

No Pic available
  • 2017-06-15

Përvetësuan me dokumente falso 54 ha tokë në Himarë, sekuestrohet

Prokuroria e Vlorës ka urdhëruar sekuestrimin e një sipërfaqe toke 54 hektarë, ndodhur në zonën bregdetare të gjirit të Gjipesë në Himarë, e dyshuar se është përfituar në bazë të dokumentave të falsifikuar. Hetimet nga organi i akuzës kanë nisur në bazë të kallëzimit të dor