Rezultate te kerkimit per termin: +Propagands

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.000 / keyword[0] propagands / docs[0] 24 / hits[0] 31 /
U dogj apo su dogj Presidenca?
  • 2012-09-05

U dogj apo su dogj Presidenca?

Nga Hamdi Jupe Presidenca e vendit nxitoi t prgnjeshtronte nj njoftim q u dha nga disa media t shtunn n mbrmje, lidhur me nj zjarr t rn n zyrat e kreut t lart t shtetit. Presidenca foli me indinjat me kt rast, duke theksuar se ai ishte nj lajm i pavërtetë dhe abuziv. N kt mnyr pra,

No Pic available
  • 2010-08-19

Bumerangu, kjo lojë e të voglit dhe të madhit njeri

Teksa merrja n dor librin me poezi “Bumerang” t Betim Muos, mendimi i par q m erdhi ndrmend ishte se do takim me librin po bhet gjithnj e m i beft dhe i rastsishm. Kshtu faktori koh, nga monark i madh ku dshirojm t pasqyrohemi t gjith, ndrhyn si ndonj vegl e marrosur n prmasat e sekondav

No Pic available
  • 2010-08-12

Kinë-Tajvan, kështu ra muri i Lindjes

Martesa t prziera, biznes, turizm. Prve politiks, Kina dhe Tajvani nuk kan qen kurr kaq afr me njri-tjetrin. Ja se si ra “muri i Lindjes” Pas 61 vjetsh, “muri i Tajvanit” sht thrrmuar dhe ato q shkatrruan simbolin e Lufts s Ftoht nuk jan raketat kineze dhe as armt q SHBA-ja

No Pic available
  • 2010-07-24

Berisha: Zbatimi i Kushtetutës është zgjidhja dhe detyrimi i qytetarit

Kryeministri Berisha priti sot, n ambientet e Vils 30, n Tiran, Presidentin e Republiks s Kosovs z. Fatmir Sejdiu. Pas bisedimeve, Kryeministri Berisha dhe Presidenti Sejdiu bn t ditura n nj konferenc t prbashkt pr shtyp shtjet e diskutuara gjat ktij takimi. Kryeministri Berisha: Sapo prfunduam nj

No Pic available
  • 2010-06-20

Feja e dixhitalizuar

Lëvizjet e reja religjioze veprojnë kryesisht përmes internetit, nëpërmjet riprodhimit dixhital më tepër sesa riprodhimit mekanik (vijon nga numri i djeshm) Megjithat, lvizjet e reja religjioze veprojn kryesisht prmes internetit, nprmjet riprodhimit dixhital m tepr sesa ri

No Pic available
  • 2010-06-17

Bekim Fehmiu, amanet prej heretiku: të digjem!

uk ka thënë kurrë që i është mërzitur jeta se vetëm të kryejë vetëvrasje se ndryshe nuk di 74 qirinj n sheshin para Teatrit Kombtar t Kosovs, pr aktorin e vetm shqiptar t prmasave botrore, i veant n jet dhe aktrim, ishte i veant edhe n vdekje dhe amanet. Vrau veten dhe

No Pic available
  • 2010-06-17

Fehmiu : Për mua heshtja ishte mënyrë e dhimbshme e protestës

Në gazetën e Beogradit, Danas, ai jep intervistën e parë pas 14 vjetësh tërheqje Pas revolts s tij, kundr politiks serbe mbi shqiptart, ai vendosi t heshtte. N gazetn e Beogradit, “Danas”, ai jep intervistn e par pas 14 vjetsh trheqje. Po botojm nj pjes t vogl t