Rezultate te kerkimit per termin: +Propaganda

Meta: total 1000 / total_found 2762 / time 0.001 / keyword[0] propaganda / docs[0] 2762 / hits[0] 3300 /
Spahiu: Edhe biznesi gjerman kërkon largimin e Ramës!
  • 2019-04-09

Spahiu: Edhe biznesi gjerman kërkon largimin e Ramës!

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka sjellë në vëmendje një anketim të kryer nga Dhomat Gjermane të Tregtisë, në lidhje me situatën e biznesit në vendin tonë. Të dhënat e anketës tregojnë se 51 për qind e tyre janë të pakënaqur me situatën ekonomike në vend, duke theksua

U dënua për shpifje ndaj Nikollës, Boçi: Gjyqtari i shkretë!
  • 2019-04-08

U dënua për shpifje ndaj Nikollës, Boçi: Gjyqtari i shkretë!

Ish-deputeti demokrat Luciano Boçi përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka reaguar, pasi gjykata e shpalli atë fajtor për akuzën e shpifjes. Boçi shprehet se vendimi ishte politik, si dikur agjitacion e propaganda, ndërsa shprehet se Lindita Nikolla është super e korruptuar. Nuk

Pas 30 qershorit do kujdeset për beben, Rira sfidon Ramën: Kandidoj sërish!
  • 2019-04-02

Pas 30 qershorit do kujdeset për beben, Rira sfidon Ramën: Kandidoj sërish!

Ndalesën e sotme në Prrenjas për një aktivitet lidhur me rrjetëzimin e ujit të pijshëm për zonat rurale, kryeministri Edi Rama e shoqëroi me batuta thumbuese, të cilat ia kushtoi kryebashkiakes Miranda Rira. Për të ironizuar të besuarën e LSI, shefi i qeverisë u ndal te fakti që ajo

Raporti i DASH/ Salianji: Shqipëria, vend i krimit dhe drogës
  • 2019-03-30

Raporti i DASH/ Salianji: Shqipëria, vend i krimit dhe drogës

Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji hodhi poshtë leximin që ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj i bëri sot raportit të DASH. Sipas Salianjit, propaganda e Edi Ramës nëpërmjet relativizimit të së keqes nuk mund të fshehë dot të vërtetën e thënë për herë të parë në rapor

Top Story, profesori Alon Ben Meir: Interesi i Rusisë është të përçajë dhe sundojë!
  • 2019-03-27

Top Story, profesori Alon Ben Meir: Interesi i Rusisë është të përçajë dhe sundojë!

Top Story udhëtoi 328 km larg Capitol Hill, në një tjetër zyrë, ku na priste Dr. Alon Ben-Meir, profesor i Marrëdhënieve Ndërkombëtare në Universitetin e Nju Yorkut, bashkë me gazetaren nga Kosova, Arbana Xharra. Të dy po punojnë prej muajsh për të dokumentuar përpjekjet e Rusisë,

No Pic available
  • 2019-03-26

Ish deputeti zbërthen makinerinë e propagandës së Edi Ramës

Propaganda është një ndër armët më të forta të qeverisë së Edi Ramës dhe mendësia e trushpëlarjes të popullit që kryeministri ka kultivuar është denoncuar sot nga ish-deputeti i LSI, Përparim Spahiu. Sipas tij, Rama qeveris tashmë në një shtet virtual, pasi me demek për zgjidhj

Dita e Verës në Tiranë, nxënësit detyrohen të marrin pjesë në festë
  • 2019-03-17

Dita e Verës në Tiranë, nxënësit detyrohen të marrin pjesë në festë

Ish-deputeti i PD-së, Luciano Boçi ka publikuar disa mesazhe që sipas tij u janë dërguar mësuesve dhe nxënësve të Tiranës, të cilët kanë detyrim të marrin pjesë në festimet e Ditës së Verës të organizuara sot në kryeqytet. Sipas Boçit kjo është propagandë bajate që kërkon