Rezultate te kerkimit per termin: +Protagonistt

Meta: total 37 / total_found 37 / time 0.000 / keyword[0] protagonistt / docs[0] 37 / hits[0] 42 /
Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit
  • 2016-02-27

Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Hashim Thaçi vjen n krye t shtetit, kur ky duket m i prçar se kurr. Nse ai nuk ia del t’i nxis forcat politike pr kompromise, kaosi sht i paraprogramuar, mendon Vilma Filaj-Ballvora. Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie d

DW: Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit
  • 2016-02-27

DW: Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie dhe snajperist rreth godins parlamentare, gazlotsjellsi i opozits n salln plenare dhe rrugt e mbushura me protestues q duan ta parandalojn kt zgjedhje. Kt imazh ofroi Kosova n ditn q Hashim Thaç

No Pic available
  • 2016-02-27

Deutesche Welle: Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Hashim Thaçi vjen n krye t shtetit, kur ky duket m i prçar se kurr. Nse ai nuk ia del t’i nxis forcat politike pr kompromise, kaosi sht i paraprogramuar, mendon Vilma Filaj-Ballvora. Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie dhe

No Pic available
  • 2010-09-01

Salihi: Rumani, këtë herë nuk vijmë si inferiorë!

Sulmuesi: Nuk fitohet duke menduar se Rumania sht dobt Rreth 72 or na ndajn nga ndeshja Rumani-Shqipri (t premten n Bukuresht) dhe pak nga pak kemi hyr kshtu n fazn finale t pritjes s nj sfide, q sht nxehur shum nga protagonistt. Ndrsa rumunt vazhdojn t karikojn situatn me paralajmrime pr nj Shqipri

No Pic available
  • 2010-08-31

Kinema & komunizëm

Një histori tjetër evropiane: industria kinematografike dhe protagonistët e saj në Ballkanin e viteve 70 dhe deri sot, ka qenë titulli i projektit ku ka bashkëpunuar revista Përpjekja me Observatorin e Ballkanit, me seli në Rovereto të Italisë. Nj histori tjetr evropia

No Pic available
  • 2010-08-24

Rreh policin e patrullës, ndalohet 35-vjeçari

I ndaluari sht nipi i kreut t PD-s pr Fierin. Efektivi, plag n trup dhe kok Nj polic i patrulls s prgjithshme t Komisariatit t Fierit ka rn pre e dhuns s nj 35-vjeari. Agresori sht nipi i kreut t Partis Demokratike, dega Fier, Ferdinand Murati. Fillimisht ai e ka krcnuar dhe m pas nuk ka ngurruar dh

No Pic available
  • 2010-08-23

Gushti, muaji i reflektimeve

Opinion Prgjithsisht n Europ gushti sht muaji i pushimeve. Por kt vit ky muaj ka qen pr politikn diplomatike t Kosovs dhe t Serbis nj periudh intensive pune. Kryediplomati yn (i Kosovs) zhvilloi nj tur intensiv takimesh n “Pallatin e qelqt” n Nju Jork pr t sensibilizuar e nxitur prfaqsu