Rezultate te kerkimit per termin: +Protestn

Meta: total 67 / total_found 67 / time 0.000 / keyword[0] protestn / docs[0] 67 / hits[0] 81 /
No Pic available
  • 2010-08-28

Kanali kullues pa ujë, dështon të mbjellat e Klosit

Protesta Bujqit krkojn dmshprblim pr tharjen e tokave t mbjella me bim t arave, foragjere dhe pem frutore Kjo ver pr banort e Lugins s Matit, kaloi duke u shkaktuar atyre nj dm edhe m t madh se ai i vitit t kaluar kur nga fara shterp e misrit nuk morn asnj kilogram misr. Dje n ort e paradites, qind

No Pic available
  • 2010-08-24

Basha në Vlorë: Askush të mos guxojë të bllokojë rrugët

Ministri i Brendshm ka paralajmruar se do t merren masa edhe ndaj personave me pozita politike Bllokimi i rrugve do t trajtohet si akt terrorist. Frymzuesit dhe organizatort e protestave q ojn n paralizimin e rrugve kombtare do t ndiqen penalisht, pavarsisht pozits politike dhe shoqrore q mund t ken

No Pic available
  • 2010-08-19

PDU: Nacionalizmi i PBDNJ-së kaloi caqet e Athinës zyrtare

Partia pr Drejtsi dhe Unitet (PDU) reagoi dje ashpr n lidhje me debatin q ka nisur n vend pas vdekjes n aksident t dyshimt t 35-vjearit Aristotel Guma, duke thn se n protestn e Himars ishin antar terrorist t SFEVA. Por PDU denoncoi edhe faktin se nacionalizmi i PBDNJ-s kaloi caqe

No Pic available
  • 2010-08-17

Përplasjet me policinë

Banort e Orikumit dhe Dukatit, jo pak her, jan prplasur me policin gjat protestave t zhvilluara pr njohjen e prons. Kujtojm q n tetor t vitit t kaluar, banort e Orikumit, teksa kishin bllokuar rrugn kombtare Vlor-Sarand, kan goditur me gur furgont e policis, ndrsa uniformat blu kan tentuar t neutral

No Pic available
  • 2010-08-16

Një aksident-vrasje i fryrë tej mase

Humbja tragjike e jets s qytetarit minoritar grek nga Himara A. Guma ka tronditur opinionin publik t vendit. Jo pr nga prmasa e humbjes s jets s nj qytetari n nj prplasje t qllimshme t nj autoveture t katr t rinjve me motorrin e tij pas nj znke me fjal n rrugt e Himars, se sa nga

No Pic available
  • 2010-08-13

Rrapo Danushi përshëndet revoltën e popullit të Dukatit

Kreu i ish-pronarve: Qeveria po mashtron me kompensimin Shoqata “Pronsi me Drejtsi” pozicionohet kundr qeveris pr shtjen e tokave n Dukat dhe krkon nga Presidenti Bamir Topi q t mbshtes krkesn e Dukatit pr pronat. Kryetari i ksaj shoqate, Rrapo Hajredin Danushi, kame dije se Dukati po k

No Pic available
  • 2010-08-10

Durrës. Pallatet për të pastrehët, pa ujë e drita 48 familje

Prej tre muajsh kane nje banese por po per aq kohe jetojne ne erresire. Kjo eshte duke i ndodhur 48 familjeve qe jane sistemuar ne dy pallatet e ndertuara nga enti i banesave ne Shkozet te Durresit. Megjithese familjeve ne fjale iu eshte dashur te perballen me vonesa te shumta derisa u be e mundur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama