Rezultate te kerkimit per termin: +Protesta +Kuqezi

Total: 198
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.129Z

Aleanca KuqeZi protesta në gjithë Europën për votën e emigrantëve

Share Aktivistë të Aleancës Kuqezi organizuan ditën e sotme disa protesta të sinkronizuar në disa vende të ndryshme të Europës ku ka shqiptarë, në mbrojtje të votës së munguar prej 22 vjetësh të emigrantëve, raporton Shqip. Përfaqësuesit e kësaj partie politike kanë shprehur p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.277Z

Protesta për diplomat false, policia ndjek penalisht aktivistët e Aleancës KuqeZi

Share Policia ka vendosur që të preocedojë penalisht aktivistët e Aleancës KuqeZi, për protestën e tyre të zhvilluar më 4 maj para Ministrisë së Arsimit, në lidhje me diplomat falso, pas skandalit me djalin e Umberto Bosit. Sipas policisë, aktivistët e Aleancës KuqeZi nuk kanë marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.818Z

Aleanca KuqeZi: Protesta masive nëse rinegociohet për kufijtë detarë me Greqinë

Aleanca KuqeZi ka reaguar pas deklaratave të ministrit të Jashtëm, Edmond Panariti, që tha se janë duke u rinegociuar kufijtë detarë me Greqinë. AK ka paralajmëruar protesta masive, duke theksuar se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për këtë çështje është i pakundërsht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.579Z

Turizëm, jo Terrorizëm, protesta e Aleancës Kuqezi

Rreth 300 aktiviste te Aleances Kuqezi kanë protestuar kundër ndërhyrjeve që po kryhen nga bashkia e Durrësit në rrugën “Pavarësia” që lidh Urën e Dajlanit me Plepat. Fillimisht aktivistët bllokuan kantierin e ndërtimit, ndërsa më pas hodhen tymuese si dhe shkatërruan tabe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.641Z

Protesta e Aleances Kuqezi

Aleanca Kuqezi ka denoncuar dhe kundërshtuar të mërkurën keqpërdorimin  që sipas saj po u bëhet televizioneve publike në Tiranë, Prishtinë dhe Shkup. “Të gjithë ne jemi dështimarë të keqpërdorimit t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.094Z

Aleanca KuqeZi proteston para ambasadës serbe, i pranishëm dhe kryetari i Bashkisë së Preshevës (FOTO)

Share Kryebashkiaku i Preshevës, Ragmi Mustafa: Ne kemi qenë mot dhe jemi sot kuqezi, ne jemi me Aleancën KuqeZi, e cila lartëson dhe ngre në piedestal vlerat kombëtare historike të Shqipërisë dhe shqiptarëve   Aleanca KuqeZi zhvilloi paraditen e të shtunës një protestë me aktiv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.044Z

Pikante nga protesta, studentët veshin kuqezi policin (Foto)

Në të gjithë vijueshmërinë në ditën e 13 të saj, protesta e studentëve ka qenë paqësore dhe e qetë, përveç një momenti tensioni, ku disa qytetarë u konfliktuan me policinë, por që të rinjtë e morën në dorë situatën duke krijuar një kordon që shërbeu për të ulur gjakrat d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama