Rezultate te kerkimit per termin: +Protestat

Meta: total 1000 / total_found 16823 / time 0.008 / keyword[0] protestat / docs[0] 16823 / hits[0] 23198 /
Nga Kaubojsi te Doshi: Pse prokuroria nuk hetoi deputetët që dhanë miliona për partitë
  • 2017-06-20

Nga Kaubojsi te Doshi: Pse prokuroria nuk hetoi deputetët që dhanë miliona për partitë

Deklaratat publike të disa deputetëve se kanë dhënë qindra miliona lekë për aktivitete politike para që nuk janë pasqyruar në raportet periodike të partive politike në KQZ nuk janë hetuar kurrë nga agjencitë ligjzbatuese, të cilat sipas ekspertëve i shmangen qëllimisht këtyre ra

No Pic available
  • 2017-06-17

Protesta në Londër, pas zjarrit në kullën Grenfell

Protesta janë organizuar në Londër teksa banorë të qytetit kërkuan mbështetje për personat e prekur nga zjarri në kullën Grenfell. Rreth 60 persona mësynë në bashkitë e Kensington dhe Chelsea Town, duke kërkuar ndihmë të menjëhershme për personat që tashmë kanë mbetur të pastr

No Pic available
  • 2017-06-16

Ish-kryediplomati francez: Shqipëria hap negociatat me BE këtë vit

Në një artikull të publikuar në Financial Times, Bernard Kouchner ish- Minister për Çështjet e Jashtme dhe Europiane të Francës, njëkohësisht bashkëthemelues i organizatës Mjekët pa Kufij, shkruan se zgjerimi i Bashkimit Europian do të vijojë dhe Shqipëria është rasti që hedh pos

Akuzohet për tubime të paligjshme, lideri i opozitës ruse dënohet me burg
  • 2017-06-13

Akuzohet për tubime të paligjshme, lideri i opozitës ruse dënohet me burg

Udhëheqësi i opozitës ruse, Alexei Navalny, u dënua me 30 ditë burgim pasi akuzohet për shkelje të vazhdueshme të ligjit mbi organizimin e tubimeve. Ai u arrestua të hënën në shtëpinë e tij në Moskë, përpara se të niste një protestë anti-korrupsion. Pavarësisht arrestimit të Na

No Pic available
  • 2017-06-09

Banorët e Bushatit: Socialistët po ndajnë para për zgjedhje

Banorët e Bushatit në Shkodër akuzojnë për ndarje selektive të parave të dëmshpërblimeve për efekt të fushatës zgjedhore. Ata thonë se socialistët po ndajnë paratë përpara zgjedhjeve, e rastet janë lehtësisht të verifikueshme. Reagim pati edhe nga Dega e Partisë Denmokratike në

No Pic available
  • 2017-05-31

Linja Tiranë-Elbasan, Shoqata kundër Administratives: Vendim abuziv

Linja e transportit të udhëtarëve Tiranë-Elbasan është kthyer në një mollë sherri mes operatorëve dhe Gjykatës Administrative. Kjo e fundit ka vendosur dhënien e lejes për një operator të ri, ndërsa Shoqata e Transportit Ndërqytetas e quan këtë një vendim abuziv në shkelje të l

No Pic available
  • 2017-05-28

Kush është Orjola Pampuri, numri dy i listës së Bashës në Tiranë

Orjola Pampuri është bërë sot një ndër njerëzit më të lakuar të ditës. Pasi ajo është  numri dy i listës së Partisë Demokratike në Tiranë. Pampuri është një emër që demokratët nuk e njohin. Ajo mund të cilësohet edhe si prurje e Henri Çilit, pasi është pedagoge në UET.