Rezultate te kerkimit per termin: +Protokollin

Total: 2706
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.323Z

Rumania ratifikon Protokollin

Senati i Rumanise ratifikoi Protokollin e anetaresimit te Shqiperise ne NATO, duke u bere vendi i gjashte qe miraton Protokollin ne fjale. Ne nje leter falenderimi, kryetarja e Kuvendit, Topalli shkruan se, ky ratifikim eshte shprehje e mbeshtetjes se vendeve te NATO-s dhe te Bashkimit Evropian nda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

Polonia miraton protokollin

Varshav (start)- Polonia ka miratuar dje protokollin e antarsimit t Shqipris n NATO. Senati polak e miratoi kt dokument, i cili ishte paraqitur si projekt urgjent nga ana e qeveris polake. Marshalli i Senatit e paraqiti projektligjin prpara Komisionit t Punve t Jashtme dhe Komisionit t Mbrojtjes Kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.871Z

Sllovenia ratifikon protokollin

Parlamenti slloven ka ratifikuar protokollin e anetaresimit ne NATO-s per Shqiperine dhe Kroacine. Lajmi eshte bere publik nga disa media vendase sipas te cilave ne seancen e zhvilluar ne oret e pasdrekes ligjevenesit kane lene menjane dasite me njeri tjetrin dhe Kroacine, duke votuar pro. Sllovenia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

NATO, Sllovakia miraton Protokollin

Bratislava (start)- Parlamenti i Sllovakis ka ratifikuar sot Protokollin e antarsimit t Shqipris n NATO. Sllovakia sht vendi i tet q miraton Protokollin e Antarsimit t Shqipris n NATO pas Hungaris, Letonis, Shteteve t Bashkuara t Ameriks, Lituanis, Polonis, Rumanis dhe Bullgaris.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.313Z

NATO, Rumania ratifikon Protokollin

Senati i Rumanise ratifikoi Protokollin e Anetaresimit te Shqiperise ne NATO, duke u bere vendi i gjashte qe miraton protokollin ne fjale. Me voten e Senatit, Rumania mbyll procesin e ratifikimit te protokollit, pasi pak dite me pare dokumenti kaloi ne Dhomen e Deputeteve. Ne nje leter f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Bush firmos Protokollin pr Shqiprin

Uashington (start) Gjat dits s nesrme, presidenti amerikan Xhorxh Bush do t nnshkruaj Protokollin e Antarsimit t Shqipris dhe Kroacis n NATO. Kjo sht hera e par, sipas agjencis Ina q zhvillohet nj ceremoni e prmasave t tilla. Nj ceremoni e till, sht e para q zhvillohet nga Shtpia e Bardh, dhe se he

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.009Z

Sllovakia ratifikon protokollin e NATO-s

Parlamenti i Sllovakisë ratifikoi Protokollin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Sllovakia është vendi i tetë që miraton Protokollin e Anëtarësimit të Shqipërisë në NATO pas Hungarisë, Letonisë, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Lituanisë, Polonisë, Rumanisë dhe Bullgari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama