Rezultate te kerkimit per termin: +Protokollin

Meta: total 1000 / total_found 2654 / time 0.001 / keyword[0] protokollin / docs[0] 2654 / hits[0] 3540 /
No Pic available
  • 2017-05-24

VIDEO: Trump viziton Vatikanin, takim me Papa Françeskun

Presidenti amerikan Donald Trump ka vizituar Selinë e Shenjtë në Vatikan, pas vizitës në Arabinë Saudite dhe Izrael. Trekëndëshi fetar ka qenë me sa duket tema e parë e vizitës së Trump, i cili gjatë fushatës elektorale lëshoi shumë fjalë pa kontroll. Takimi Presidenti i fuqisë

Trump takon Papa Françeskun, Melania me vello mbi kokë
  • 2017-05-24

Trump takon Papa Françeskun, Melania me vello mbi kokë

Presidenti amerikan Donald Trump është takuar me Papa Frannceskun. Shefi i Shtëpisë së Bardhë takoi Atin e Shenjtë në ditën e pestë të vizitës së tij të parë jashtë vendit si president. Kjo vizitë e tij në Vatikan, vjen pas takimeve të zhvilluara në djepin e islamit dhe judaizmi

No Pic available
  • 2017-05-17

Mjeku rreh barbarisht të dashurën infermiere në sallën e operacionit

Një mjek ka goditur me grushte duke rrahur barbarisht një infermiere, e cila njëkohësisht ishte edhe e dashura e tij. Ata po kryenin një operacion, kur mjeku kirurg akuzon infermieren se ka shkelur protokollin mjekësor, ndërkohë që kjo e fundit kundërshton dhe i hedh dorezat mjekut. E gjit

No Pic available
  • 2017-05-05

Firmoset protokolli, 13 shoqëri call center do riatdhesohen në Itali

Kryeministri italian Paolo Gentilono ka nënshkuar në selinë e qeverisë italiane protokollin e marrëveshjes së riatdhesimit  me 13 shoqëri call center të sipërmarrjeve të mëdha  të cilat impenjohen për të rikthyer në Itali aktivitetin e tyre që deri më sot zhvillohej n

No Pic available
  • 2017-05-02

Merkel shkel protokollin, nuk mbulohet me shami në Arabinë Saudite

Angela Merkel ka zhvilluar një vizitë në Arabinë Saudite, por ajo ka refuzuar të vërë një shami në kokë, duke dalë kundër rregullave të këtij shteti. Ajo u takua me mbretin Salman, por nuk pranoi kodin e veshjes së tyre. Në Arabinë Saudite gratë duhet të mbulohen kur dalin në pu

No Pic available
  • 2017-05-02

Angela Merkel shmang kodin e veshjes në Arabinë Saudite

Angela Merkel gjatë një takimi me mbretin Salman në Arabinë Saudite ka shmangur protokollin e vendit duke mos vendosur shami në kokë. Gratë në mbretërinë saudite i nënshtrohen kodeve strikte të veshjes në publik të cilat përfshijnë fustane të gjata deri në fund të këmbëve dhe fl

No Pic available
  • 2017-04-26

Berisha: Nëse Rama do të përdorë armët ndaj opozitës të bëhet gati

Pas dështimit të negociatës së fundit të europarlamentarëve për krizën politike dhe kur PD e aleatet mbeten në pozicionin e pandryshuar për qeveri teknike dhe mos pjesëmarrje në zgjedhje është përshkallezuar edhe më shumë tensionini i situatës me qëndrimin e kreut të PD për mosb