Rezultate te kerkimit per termin: +Protothema

Meta: total 98 / total_found 98 / time 0.000 / keyword[0] protothema / docs[0] 98 / hits[0] 130 /
Vrasja e biznesmenit grek, fotot e bandës me shqiptarë
  • 2019-02-22

Vrasja e biznesmenit grek, fotot e bandës me shqiptarë

Policia greke ka publikuar fotot dhe të dhënat e bandës së hajdutëve, mes të cilëve dhe kriminelit që vrau biznesmenin grek Aleksandros Stamatiadhis, në 2 prill 2018, gjatë vjedhjes së shtëpisë së tij në Kissifia. Të arrestuarit janë 8 shqiptarë dhe një femër rumune, siç shkruan

Të dielën ngrihet flamuri i Kacifas në qendër të Athinës
  • 2019-01-18

Të dielën ngrihet flamuri i Kacifas në qendër të Athinës

  Të dielën Athina ka paralajmëruar në protesta për të kundërshtuar marrëveshjen e Prespës. Mediat greke raportojnë se në kryeqytetin grek do të valëvitet edhe flamuri që u hap ditën kur u varros ekstremisti Konstandinos Kacifas. Protothema shkruan se pritet një pjesëmarrje e g

U shpall non grata, gazetari grek ndalohet të hyjë në Kakavijë
  • 2018-12-08

U shpall non grata, gazetari grek ndalohet të hyjë në Kakavijë

Gazetari grek i gazetës ProtoThema, Panajotis Savidis, është ndaluar të hyjë pasditen e sotme në Shqipëri në pikën kufitare të Kakavijës, pasi wshtw shpallur personnon grata nga autoritetet tona. Savidis ka tentuar të kalojë kufirin shqiptar për të mbuluar nesër ceremoninë përkujti

Kacifas dhe vrasjet e shqiptarëve në Greqi, flet Anastas Janullatos!
  • 2018-12-08

Kacifas dhe vrasjet e shqiptarëve në Greqi, flet Anastas Janullatos!

Kryepeshkopi Anastas teksa ka sqaruar qëndrimin e tij në lidhje me vrasjen e minoritarit grek, Konstantinos Kacifas dhe shqiptarit në Greqi, Petrit Zilfa. Kisha Ortodokse përmes një njoftimi të saj bën të ditur se Kryepeshkopi Anastas ka ngushëlluar të dyja familjet ndërsa zbulon se ai ka

Ndodhi gabimisht, autori pranon vrasjen e shqiptarit në Greqi
  • 2018-12-06

Ndodhi gabimisht, autori pranon vrasjen e shqiptarit në Greqi

Të tjera detaje dalin në lidhje me vrasjen me armë zjarri të 18-vjeçarit shqiptar në Greqi. Autori i dyshuar i krimit pretendon se e ka qëlluar aksidentalisht viktimës. Paraprakisht thuhet se autori i vrasjes së shqiptarit Marios Isak nga Leskoviku është një bashkëmoshatar shqiptar, i c

Ndodhi gabimisht, autori pranon vrasjen e shqiptarit
  • 2018-12-05

Ndodhi gabimisht, autori pranon vrasjen e shqiptarit

Të tjera detaje dalin në lidhje me vrasjen me armë zjarri të 18-vjeçarit shqiptar në Greqi. Autori i dyshuar i krimit pretendon se e ka qëlluar aksidentalisht viktimës. Paraprakisht thuhet se autori i vrasjes së shqiptarit Marios Isak nga Leskoviku është një bashkëmoshatar shqiptar, i c

Hekurudhë për të lidhur Shqipëri-Greqi, projekti vuloset në Kostur
  • 2018-11-20

Hekurudhë për të lidhur Shqipëri-Greqi, projekti vuloset në Kostur

Shqipëria dhe Greqia janë dy vende fqinje që kanë shumë çështje për të zgjidhur me njëra-tjetrën, por teksa politika po vonon të firmosë marrëveshje si ajo e Paktit për detin apo Ligjin e Luftës, në pah ka dalë një projekt bilateral. Bëhet fjalë për ndërtimin e një hekurudhe