Rezultate te kerkimit per termin: +Provimet

Meta: total 1000 / total_found 3769 / time 0.002 / keyword[0] provimet / docs[0] 3769 / hits[0] 9868 /
Horoskopi: si të joshni në bazë të shenjës së zodiakut
  • 2019-04-10

Horoskopi: si të joshni në bazë të shenjës së zodiakut

Trupi, mendja apo shpirti? Yjet na mësojnë të magjepsim këdo që na intereson, duke shfrytëzuar shenjën tonë të horoskopit. Shumë shpesh pyesim se si ta joshim dikë. Ka strategji të veçanta për të hyrë në zemrën e një personi dhe ta bindim atë që të shoqërohet me ne. Për disa

Mësohet kompjuteri me dërrasë dhe shkumës, ja çi premton Basha  studentëve
  • 2019-04-05

Mësohet kompjuteri me dërrasë dhe shkumës, ja çi premton Basha studentëve

Menjëherë pas kthimit nga Gjermania, Lulzim Basha nuk ka humbur kohë për tu treguar studentëve, të cilët i mblodhi te Korpusi Universitar, planin e huazuar nga Gjermania për të reformuar arsimin e lartë në mënyrë që ata të punësohen pas përfundimit të universitetit. Basha tha se n

U braktis pasi mori 7 plumba në krye të detyrës, rikthehet në punë polici (Video)
  • 2019-03-01

U braktis pasi mori 7 plumba në krye të detyrës, rikthehet në punë polici (Video)

Në emisionin e datës 23 janar, Top Story i kushtoi një dokumentar të posaçëm heronjve të Policisë së Shtetit, atyre që dhanë jetën në krye të detyrës. Mes historive të trajtuara ishte edhe masakra e Visokës në Mallakastër, ku 3 punonjës policie u vranë dhe një i katërt u plag

Top Story, familjarët e Masakrës së Visokës: Duam mbështetje nga shteti!
  • 2019-01-24

Top Story, familjarët e Masakrës së Visokës: Duam mbështetje nga shteti!

Nebi Hyskaj është larguar nga detyra 10 vite më parë, edhe pse është një efektiv policie që ka derdhur gjak në krye të detyrës. Në vitin 2008 më çojnë në kurs në Durrës, kurs 3-mujor. Dy provimet e fundit nuk mi dhanë, nuk më tregoi njeri sa pikë mora, qysh, tek. U ndieva i ofen

Tarifat e fakulteteve, Ahmetaj: Kush e ka paguar të plotë i kthehen paratë
  • 2019-01-14

Tarifat e fakulteteve, Ahmetaj: Kush e ka paguar të plotë i kthehen paratë

Arben Ahmetaj, ministri ende në detyrë i Financave ka sqaruar studentët në lidhje me tarifat e reja në Fakultete. Gjithashtu ai foli edhe për bursat, të cilat përfitohen nga studentët me mesatare mbi 9. Studentët me notë mesatare 9 deri 10 kanë përjashtim 100 % nga tarifa e shkollimit,

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së
  • 2018-12-30

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal i qeverisë. Gjysma e ministrave që mbulonin postet më kyçe, u larguan. Megjithatë 2018 ofroi një shans për Shqipërinë në rrugën e integrimit, n

MAS: Regjistrimi në universitet në janar; Maturantët: Duam më shumë kohë!
  • 2018-12-26

MAS: Regjistrimi në universitet në janar; Maturantët: Duam më shumë kohë!

Aplikimi online për provimet e maturës shtetërore të vitit 2019, do të nisin që në muajin janar, ndryshe nga vitet e mëparshme kur zhvilloheshin në muajin mars. Nga data 7 deri më 15 janar maturantët duhet të plotësojnë formularin A1 dhe A1Z në portalin e-albania dhe më pas aplikimin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama