Rezultate te kerkimit per termin: +Provincn

Meta: total 40 / total_found 40 / time 0.000 / keyword[0] provincn / docs[0] 40 / hits[0] 44 /
No Pic available
  • 2016-07-06

Arrestohet në Itali shqiptari i dënuar për vrasje në Greqi

Policia italiane informon se ka arrestuar në provincnë e Kazertës shqiptarin Erjon Bixi i datëlindjes 1982. Ky shtetas shqiptar ishte në kërkim ndërkombëtar prej 13 vitesh. Erjon Bixi është i akuzuar për vrasje të qëllimshme, kryer më vitin 2003 në qytetin e Athinës në Greqi dhe

No Pic available
  • 2010-09-02

Bllokohet autostrada në Kinë, rradhë makinash prej 120 km

Nj rradh makinash prej 120 kilometrash ka bllokuar nj superstrad n Kin. Zona sht shndrruar n nj parking t madh ku jan bllokuar edhe 10 mij kamion t ngarkuar me karbon. Bllokimi i rrall rrezikon paralizimin edhe t rrugve t tjera q t ojn n autostradn q lidh Pekinin me provincn e Hebeit. Pak koh m par

No Pic available
  • 2010-08-28

Do të vazhdojmë në Pakistan

OKB Organizata e Kombeve t Bashkuara ka thn se lajmi se talebant planifikojn t sulmojn punonjsit humanitar n Pakistan nuk do ta frenojn punn e saj. Koordinatori i ndihms humanitare t OKB-s, John Holmes, tha se organizata e kuptonte seriozitetin e ktij krcnimi, por duhej t'i vinte n ndihm popullit t

No Pic available
  • 2010-08-27

Pakistani kërcënohet nga të tjera përmbytje

Situata n Pakistanin e shkatrruar nga prmbytjet sa vjen e bhet m dramatike. Qeveria ka urdhruar evakuuimin e m tepr se 500 mij personave n provincn Sind pr shkak se zona juglindore e vendit krcnohet nga t tjera prmbytje n 24 ort e ardhshme. Krahas ksaj, nj dit m par talebant krcnuan se do t sulmon

No Pic available
  • 2010-08-23

Kinë, superfëmija 10 muajsh peshon sa një 6-vjeçar

Ky sht Xiao Lei, nj fmij 10 muajsh, por me peshn e nj fmije 6 vjear. N Kin njihet me emrin, Bebja Mishelin sepse prngjan me fmijn tek reklama e gomave Mishelin. Bebja e lindur n provincn Hunan peshon plot 20 kilogram. Edhe pse kur lindi kishte peshn e nj fmije normal 3.5 kilogram, fal oreksit t madh

No Pic available
  • 2010-08-19

Pakistan, paralajmërohen përmbytje të reja

Ndrsa miliona vet vazhdojn t jetojn n mshir t fatit N Pakistan shtnj paralajmrim i ri ndrsa prmbytjet po vazhdojn t prfshijn toka n provincn jugore t Sindit. Ujrat n rritje kan detyruar dhjetra mij njerz t largohen nga shtpit duke shtuar numrin e miliona t tjerve q kan nevoj pr ndihm. N veri, prmbyt

No Pic available
  • 2010-08-12

Mbi 1 miliardë besimtarë myslimanë kremtojnë Ramazanin

M shum se 1 miliard besimtar mysliman n mbar botn kan nisur sot Ramazanin, muaji m i shenjt gjat kalendarit islamik, gjat t cilit besimtart luten, besojn dhe agjrojn. Pr 180 milion myslimant q jetojn n Indonezi, muaji nis me ceremoni n varreza n respekt t t vdekurve. Irakent edhe pse nuk ngurojn t b